Zaloguj się | Rejestracja

Granty sołeckie i infrastruktura sportowa

środa, 11 sierpnia 2021 r., godz. 09:33  |  Wersja do druku

W świetlicy w Buku podpisano umowy na dofinansowanie projektów zgłoszonych w ramach grantów sołeckich oraz programu na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej. Oba konkursy przeprowadzone zostały przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.180 sołectw, które zwyciężyły w Konkursie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego "Granty sołeckie 2021", będzie mogło zrealizować swoje projekty inwestycyjne na obszarach wiejskich ze wsparciem z budżetu województwa zachodniopomorskiego. Celem konkursu było wyróżnienie sołectwa, podejmującego wartościowe inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności, takie jak: podnoszenie jakości i bezpieczeństwa życia mieszkańców, wzmacnianie udziału społeczności w podejmowaniu decyzji lokalnych, a także realizacja przedsięwzięć o charakterze kulturalnym, edukacyjnym, turystycznym i sportowym.

To już piąta edycja konkursu, który spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród sołectw i gmin naszego województwa. W ubiegłym roku zgłosiło się 515 sołectw, spośród których wyłoniono 180 laureatów. Łączna kwota dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego WZ wyniosła 1,8 mln zł. Beneficjenci dzięki otrzymanym środkom m.in. utworzyli siłownie zewnętrzne, place zabaw, zrewitalizowali parki czy zmodernizowali świetlice.

W tym roku pula środków w konkursie wyniosła również 1,8 mln zł. Zgłoszono 428 projektów. Kapituła Konkursu oceniła nadesłane zgłoszenia i wyłoniła laureatów. Z terenu gminy Dobra dofinansowaniami w kwocie 10 tys. zł nagrodzono sołectwa Dobra i Buk. W Dobrej doposażony zostanie teren sportowy Orlik, a w Buku na placu zabaw znajdą się urządzenia przyjazne dla osób niepełnosprawnych. Do konkursu wysłały też projekty sołectwa Rzędziny i Dołuje, jednak zgodnie z regulaminem z danej gminy wyłonionych może być maksymalnie 2 laureatów.

10 sierpnia w świetlicy w Buku podpisano umowy na dofinansowanie projektów zgłoszonych w ramach grantów sołeckich. Gminę Dobra reprezentowała wójt Teresa Dera, a Pomorze Zachodnie marszałek Olgierd Geblewicz. Byli też przedstawiciele zwycięskich sołectw z gmin Dobra i Police oraz Powiatu Polickiego. Mieszkańcy Przęsocina zyskają nowe miejsce spotkań i integracji - przy placu zabaw stanie wiata piknikowa. W świetlicy wiejskiej w Pilchowie dzięki dotacji wymienione zostaną drzwi wejściowe do budynku.

Podpisano też umowy w ramach programu na poprawę i modernizację infrastruktury sportowej. Gmina Dobra otrzymała dofinansowanie w kwocie 20 tys. zł na projekt "Serce Bezrzecza cz. II - rowerowy plac zabaw", a Powiat Policki taką samą kwotę na budowę boiska wielofunkcyjnego na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo im. Marii Grzegorzewskiej w Policach.

W poprzednich latach granty sołeckie również trafiały do sołectw z gminy Dobra. W 2020 roku dofinansowanie na doposażenie terenu sportowo-rekreacyjnego otrzymało Sołectwo Rzędziny, a w 2018 r. sołectwa Wołczkowo i Dołuje na odpowiednio budowę siłowni pod chmurką i postawienie lampy solarnej na terenie klubu.

Fot. Kinga Kowalewska, Urząd Gminy Dobra

Granty sołeckie i infrastruktura sportowa - podpisanie umów:


Zobacz artykuły powiązane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama