Zaloguj się | Rejestracja

Remont drogi powiatowej Dołuje - Stobno

wtorek, 06 lipca 2021 r., godz. 07:51  |  Wersja do druku

Starostwo Powiatowe w Policach otrzyma 3 mln złotych unijnego wsparcia na remont drogi powiatowej z Dołuj do Stobna. Inwestycję zaplanowano na 2022 rok. To dobra informacja dla kierowców, ponieważ obecnie nawierzchnia drogi jest w bardzo złym stanie.Inwestycja Starostwa Powiatowego w Policach zostanie zrealizowana z unijnym wsparciem w wysokości 3 mln zł. Decyzję o przyznaniu dofinansowania podjęły władze samorządu województwa. Trwają obecnie procedury zmierzające do podpisania umowy.

W sumie zmodernizowany zostanie odcinek o długości 2,5 km. Droga wymaga naprawy, bo pogarszający się stan zmusił zarządcę do wprowadzenia ograniczenia w poruszaniu się po niej. Obecnie z infrastruktury korzystać mogą samochody ciężarowe do 10 ton, co utrudnia sprawny dostęp do gminnych terenów inwestycyjnych.

Modernizacja przewiduje zerwanie dotychczasowej i wykonanie nowej nawierzchni, budowę chodnika, oznakowanie poziome i pionowe, zabezpieczenie sieci uzbrojenia gruntów. Po zmianach trasa będzie przystosowana do ruchu samochodów nawet do 11,5 tony. To o tyle ważne, gdyż droga ta zapewnia połączenie z trasa krajową S10 oraz miejscami dla inwestorów ulokowanych w Stobnie.

Koszt przedsięwzięcia obejmującego remont drogi, wykonanie dokumentacji projektowej oraz nadzór nad inwestycją wyceniono na ponad 6 mln zł. Dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 wyniesie 3 mln zł. Prace będą prowadzone od stycznia do grudnia 2022 roku.

Inwestycja wpisuje się założenia 5 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 "Zrównoważony transport", działanie 5.4 "Budowa i przebudowa dróg powiatowych". Alokacja środków na to działanie w obecnej perspektywie unijnej wyniosła prawie 54 mln zł. Do tej pory przyznano wsparcie w wysokości prawie 40 mln zł. Projekt Starostwa w Policach jest jednym z kilkunastu przedsięwzięć, które skorzystały z unijnej pomocy na zmiany w infrastrukturze transportowej o charakterze powiatowym.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama