Zaloguj się | Rejestracja

Uczniowie PSP Mierzyn wspierają Wiktora

środa, 30 czerwca 2021 r., godz. 16:39  |  Wersja do druku

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie wspierają Wiktora Lewickiego podczas leczenia w USA. Wcześniej bardzo zaangażowali się w zbiórkę środków na leczenie chorego chłopca, organizowali przeróżne akcje, a nawet przeznaczali na ten cel pieniądze klasowe.Wiktor Lewicki jest 12-letnim chłopcem, u którego lekarze wykryli złośliwego guza mózgu. Diagnozy wykazały, że guz nie jest operacyjny, jest owinięty siecią żył, unaczyniony, a sam otacza żyłę główną. Tylko kosztowne leczenie w USA dawało chłopcu 85% szans na całkowite wyleczenie.

Dzięki ogromnej akcji o zasięgu ogólnopolskim i wsparciu wielu osób o wielkich sercach udało się zebrać gigantyczną kwotę 9,7 mln złotych na leczenie i pobyt w USA. W akcję pomocy zaangażowali się też uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie.

"Nasza szkoła łącznie uzbierała ponad 9 tys. zł dla Wiktora. W akcji wzięło udział 13 klas, a cały łańcuszek zapoczątkowała klasa 6g, potem przyłączyli się inni. Warto dodać, że każda z klas przeznaczyła na ten cel pieniądze klasowe, zamiast wydać je na wspólne przyjemności. Nikt nikogo nie namawiał, była to samodzielna inicjatywa uczniów i rodziców - to piękny gest, jesteśmy dumni" - opowiada Anna Krogulewska-Wróbel z PSP Mierzyn.

"Cała społeczność szkoły zaangażowała się w pomoc dla Wiktora. Uczniowie mojej klasy i rodzice wspólnie zgodzili się zrezygnować ze wszystkich wycieczek szkolnych i przekazaliśmy całość pieniędzy klasowych na leczenie Wiktora" - mówi wychowawca klasy 6a Mirosław Kołomyjec.

Uczniowie nie tylko zbierali pieniądze dla Wiktora, ale również życzą mu szybkiego powrotu do zdrowia. Zapewniają też, że będą angażować się w kolejne akcje, które mogą pomóc chorym dzieciom. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z udziałem uczniów PSP Mierzyn.

Na pomoc czeka jeszcze dzielna Inga z Przęsocina. Dziewczynka zmaga się ze straszną chorobą - rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA). Brakuje jeszcze ponad 4 mln zł na terapię genową i rehabilitację. Ingusi można pomóc m.in. biorąc udział w Licytacje dla Ingi. Pomóc można też wpłacając środki na leczenie dziewczynki za pośrednictwem strony www.siepomaga.pl/inga-sma . Pomóżmy Indze w walce ze straszną chorobą.

Uczniowie PSP Mierzyn wspierają Wiktora:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama