Zaloguj się | Rejestracja

Apel o oszczędzanie wody

czwartek, 17 czerwca 2021 r., godz. 08:25  |  Wersja do druku

Wójt Gminy Dobra zwróciła się z prośbą do mieszkańców gminy o rozważne i możliwie oszczędne korzystanie z wody dostarczanej z gminnej sieci wodociągowej. Pobór wody do napełnienia basenu czy podlewania trawnika może spowodować, że w tym samym momencie innym braknie jej do celów bytowo-socjalnych w gospodarstwach domowych."Prosimy o wyrozumiałość i oszczędzanie wody. Szanujmy się nawzajem i pamiętajmy, że nie jesteśmy sami. Pobór wody do napełnienia basenu czy podlewania trawnika może spowodować, że w danym momencie innym braknie jej do celów bytowo-socjalnych" - apeluje Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

W przypadku, gdy pomimo apeli pobór wody nie zostanie zmniejszony, możliwe jest wprowadzenie zakazu pobierania wody z gminnych urządzeń wodociągowych do podlewania ogródków działkowych, zieleńców przydomowych oraz upraw rolnych w godz. 6:00 - 10:00 oraz 16:00 - 23:00, którego egzekwowanie będzie prowadziła Straż Gminna.

Podobny zakaz wprowadziła już 10 maja Gmina Kołbaskowo. W godzinach od 6:00 do 23:00 dla obszarów miejscowości Ustowo, Kurów, Siadło Dolne, Siadło Górne wprowadzono się zakaz poboru wody z sieci wodociągowych do podlewania i zraszania trawników, klombów, ogrodów warzywnych, podlewania upraw działkowych, rolnych i sadowniczych, napełniania basenów przydomowych oraz zbiorników. Zarządzenie obowiązuje do 30 września 2021 r.

Gmina Dobra co roku inwestuje w rozbudowę infrastruktury wodociągowej, w tym w budowę nowych studni i hydroforni. Jednak biorąc pod uwagę suszę, problemy z wodą i dynamicznie wzrastającą liczbę mieszkańców w upalne dnia pojawiają się problemy z ciśnieniem w sieci wodociągowej.

Polska jest jednym z najuboższych w wodę krajów w Europie. Tylko Czechy, Malta i Cypr mają jej mniej w przeliczeniu na mieszkańca. Kurczenie się zasobów wodnych Polski postępuje wraz ze zmianami klimatycznymi.

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama