Zaloguj się | Rejestracja

Zmiany w Urzędzie Gminy Dobra

piątek, 04 czerwca 2021 r., godz. 07:39  |  Wersja do druku

Wydział ds. Obywatelskich i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Dobra mieszczący się w Wołczkowie został podzielony na dwa wydziały: Wydział ds. Obywatelskich i Wydział ds. Ochrony Środowiska. Siedziba pierwszego wydziału nie ulegnie zmianie, natomiast drugi będzie się znajdował przy ul. Granicznej 31 w Dobrej. Zmiany zaczną obowiązywać od 7 czerwca 2021 r.W Wydziale ds. Obywatelskich, który będzie się mieścił przy ul. Lipowej 51 w Wołczkowie, będą załatwiane następujące sprawy:

- ewidencja ludności
- nadawanie numeru PESEL
- wydawanie dowodów osobistych
- rejestracja działalności gospodarczej
- wydawanie zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych
- wydawanie: Karty Dużej Rodziny, Szczecińskiej Karty Rodzinnej, Zachodniopomorskiej Karty Rodziny, Zachodniopomorskiej Karty Seniora
- administrowanie obiektami komunalnymi/sprawy cmentarzy
- pozyskiwanie funduszy unijnych

Nowy Wydział ds. Ochrony Środowiska z siedzibą przy ul. Granicznej 31 w Dobrej będzie się zajmował sprawami związanymi z ochroną i kształtowaniem środowiska oraz stosunkami wodnymi. Lokalizacja wydziału umożliwi mieszkańcom łatwiejszy dostęp do pracowników zajmujących się ochroną środowiska i zapewni realizację potrzeb mieszkańców w zakresie sprawnego działania na rzecz ochrony środowiska, przyrody i zwierząt. Do zadań nowego wydziału będzie należało między innymi:

- udostępnienie informacji o środowisku i jego ochronie
- wydawanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach
- kontrola przestrzegania i stosowania przepisów o ochronie środowiska
- przyjmowanie zgłoszeń zamierzonego usunięcia drzew
- wydawanie decyzji na usunięcie drzew i krzewów
- wydawanie zezwoleń na utrzymanie i hodowlę psa rasy uznawanej za agresywną
- usuwanie odpadów z miejsc nieprzeznaczonych do ich składowania
- kontrola prawidłowości odprowadzania ścieków z nieruchomości
- zaburzenie stosunków wodnych
- przyjmowanie wniosków na usuwanie wyrobów zawierających azbest

Ponadto w Wydziale ds. Ochrony Środowiska został uruchomiony punkt konsultacyjno-informacyjny programu "Czyste Powietrze", który będzie obsługiwany przez kierownictwo wydziału i upoważnionego pracownika. Punkt powołany został na mocy porozumienia podpisanego przez Wójta Gminy Dobra z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie i ma na celu ułatwić mieszkańcom gminy Dobra aplikowanie o dofinansowanie w ramach programu "Czyste Powietrze". W punkcie będzie można uzyskać między innymi szczegółowe informacje dotyczące programu, jak i również wsparcie w procesie składania wniosków o dofinansowanie czy rozliczaniu przyznanego dofinansowania.

Z pracownikami wydziału można kontaktować się telefonicznie: 91 421 03 16, 91 421 03 26 oraz 91 421 03 28 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: wos@dobraszczecinska.pl.

Celem zmian jest zapewnienie rozwoju gminy i poprawa dostępności do informacji o środowisku.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama