Zaloguj się | Rejestracja

Monitoring ptaków w naszym regionie

piątek, 16 kwietnia 2021 r., godz. 11:20  |  Wersja do druku

Federacja Zielonych "Gaja" razem ze Stowarzyszeniem Zarządzania Krajobrazem i Ochrony Gatunków w Meklemburgii - Pomorzu Przednim VLAMV opracują polsko-niemiecki system transgranicznego monitoringu ornitologicznego w rejonie ujścia Odry i w obszarze pogranicza na zachód od Szczecina, w tym na terenie gminy Dobra.W ramach projektu opracowana zostanie wspólna metodologia monitoringu wybranych, wskaźnikowych gatunków ptaków. Zorganizowane zostanie seminarium nt. unifikacji systemu monitoringu ptaków w niemieckiej i polskiej części regionu Zalewu Szczecińskiego. Odbędzie się też wspólne, polsko-niemieckie liczenie ptaków lęgowych na pograniczu gmin Dobra, Kołbaskowo i Szczecin oraz ptaków migrujących i zimujących w rejonie Zalewu Kamieńskiego i Dziwnej.

Na koniec projektu zorganizowana zostanie konferencja prezentująca wyniki p.n.: "Perspektywy polsko-niemieckiego monitoringu ptaków w rejonie ujścia Odry".

Projekt będzie realizowany od maja 2021 roku do września 2022 roku ze środków Funduszu Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia - Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska.

Źródło: UG Dobra

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama