Zaloguj się | Rejestracja

Wiosna w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej

czwartek, 01 kwietnia 2021 r., godz. 17:31  |  Wersja do druku

W związku z kolejną falą pandemii i przypadkami zachorowań pracowników na COVID-19 od 18 marca Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej jest zamknięte dla osób odwiedzających. Placówka funkcjonuje jednak bez przeszkód. Obecnie w schronisku znajduje się 50 psów i 34 koty, o które codziennie dbają opiekunowie i lekarz weterynarii."Wiosna dotarła już do schroniska. Zakwitła nasza pierwsza forsycja, a żurawie na pobliskich łąkach swoim donośnym klangorem dają znać o swoim istnieniu" - informuje Katarzyna Hermanowicz, Dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej. "Psy regularnie wypuszczane są na wybiegi zewnętrzne, a koty po zapełnieniu brzuszków wylegują się w nasłonecznionych miejscach. Przyjmowane są również zagubione psy, które czekają na odbiór przez swoich właścicieli" - dodaje.

Pomimo wprowadzonej pracy rotacyjnej wśród pracowników, biuro schroniska jest czynne tak jak do tej pory. Na stronie internetowej oraz na portalu społecznościowym na bieżąco wprowadzane są zdjęcia zagubionych psów, które trafiły do schroniska i czekają na odbiór.

Ostatnie zguby, które czekają na odbiór to suczka, która 20 marca trafiła z Bartoszewa, piesek, którego dowieziono 30 marca z miejscowości Trzeszczyn i suczka, która 23 marca trafiła do schroniska z miejscowości Jasienica.

"Zachęcamy do kontaktu telefonicznego, z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania. Brakuje nam Państwa, ale liczymy, że w najbliższym czasie będziemy mogli już spokojnie zaprosić wszystkich do odwiedzin naszych podopiecznych i bliższego ich poznania" - mówi Katarzyna Hermanowicz.

Źródło: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama