Zaloguj się | Rejestracja

Wolne terminy na szczepienia w CMD

poniedziałek, 29 marca 2021 r., godz. 08:45  |  Wersja do druku

Centrum Medyczne Dobra przy ul. Poziomkowej 5b informuje, że dysponuje wolnymi terminami na szczepienia już od 7 kwietnia dla osób z grupy wiekowej 70+ oraz pacjentów onkologicznych. Szczepienia wykonywane są szczepionką firmy Pfizer.Na szczepienie w Centrum Medycznym Dobra można zarejestrować się za pośrednictwem telefonu 91 45 39 500. Wolne terminy dla dla osób z grupy wiekowej 70+ oraz pacjentów onkologicznych już od 7 kwietnia.

Transport mieszkańców na szczepienia przeciw COVID-19

W związku z realizacją Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, istnieje możliwość skorzystania z transportu na szczepienia zorganizowanego przez Wójta Gminy Dobra. Transport przeznaczony jest dla osób powyżej 70 roku życia, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę inwalidzką oraz w szczególnie uzasadnionych przypadkach dla osób, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień. Osoby spełniające kryteria w pierwszej kolejności muszą zarejestrować się na szczepienie.

W sprawie transportu należy kontaktować się w godzinach pracy urzędu pod numerami telefonów: 91 312 06 03 lub 512 385 028, można też skorzystać z adresu e-mail: czk@dobraszczecinska.pl.

Każdy, kto spełnia powyższe kryteria oraz potrzebuje transportu do punktu szczepień może skontaktować się z Urzędem Gminy Dobra po uprzednim ustaleniu terminu szczepienia, najpóźniej na 2 dni przed planowaną wizytą w przychodni.

15 stycznia rozpoczęła się rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia.

Proces szczepień przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2 będzie realizowany etapami. Obecnie trwają szczepienia osób z grupy 0, wskazanej w Narodowym Programie Szczepień (m.in. personel medyczny i niemedyczny szpitali, pracownicy domów pomocy społecznej oraz miejskich ośrodków pomocy społecznej, także zatrudnieni w aptekach, hurtowniach farmaceutycznych, studenci medycyny).

Jak można się zarejestrować na szczepienie?

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale jeśli go podasz, otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie - jeśli podałeś numer telefonu - otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

Zarejestruj się na szczepienie przez automatyczny system powiadomień

Numer + 48 22 888 41 11 to automatyczny system powiadomień Narodowego Programu Szczepień. Zgłoś chęć zaszczepienia się przez formularz na stronie szczepimysie.pacjent.gov.pl. Gdy rozpoczną się szczepienia dla twojej grupy wiekowej, automat zadzwoni, żeby zapisać cię na szczepienie.

Postępuj zgodnie z odczytywanymi komunikatami. Jeśli nie chcesz skorzystać z tej formy kontaktu - po prostu rozłącz się. Jeśli nie możesz odebrać połączenia, oddzwoń w ciągu maksymalnie dwóch dni. Uwaga! Automat oddzwoni do ciebie, jeśli w formularzu zgłoszeniowym podasz swój numer telefonu.

Jeśli nie wypełnisz formularza, możesz zapisać się na szczepienie przez infolinię, Internetowe Konto Pacjenta lub SMS, gdy rozpoczną się zapisy dla twojej grupy wiekowej.

Jak zarejestrować się poprzez automatyczny system powiadomień?

1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy na stronie szczepimysie/pacjent.gov.pl.
2. Poczekaj, aż rozpoczną się zapisy dla Twojej grupy wiekowej.
3. Mniej więcej na dwa dni przed rozpoczęciem zapisów, zadzwonimy z numeru +48 22 888 41 11 (automatyczny system powiadomień Narodowego Programu Szczepień).
4. Jeśli nie chcesz skorzystać z tej formy kontaktu – po prostu rozłącz się.
5. Jeśli nie możesz odebrać połączenia, oddzwoń w ciągu maksymalnie dwóch dni. W ciągu kilku minut oddzwonimy, aby dokończyć rejestrację.
6. Postępuj zgodnie z odczytywanymi komunikatami. Wprowadź potrzebne dane na klawiaturze telefonu.
7. System poinformuje cię, jakie dane są potrzebne, aby zapisać się na szczepienie. Przygotuj: PESEL, kod pocztowy miejsca zamieszkania.
8. Automat zaproponuje ci miejsce i termin szczepienia. Potwierdź lub odrzuć wskazany termin i miejsce.
9. Jeśli podczas rejestracji pojawią się trudności, nie rozłączaj się. Poczekaj na połączenie z konsultantem.
10. Jeśli połączenie zostanie przerwane, zadzwoń na numer 989. Konsultant udzieli ci wyjaśnień.

Jeśli nie wypełnisz formularza, możesz zapisać się na szczepienie przez infolinię, Internetowe Konto Pacjenta lub SMS, gdy rozpoczną się zapisy dla twojej grupy wiekowej.

Pamiętaj! Rejestracja na szczepienie zależy od dostępności terminów.

2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście - będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są tutaj:
zobacz mapę punktów szczepień

W gminie Dobra znajdują się 2 punkty szczepień przeciw COVID-19:

Centrum Medyczne Dobra
ul. Poziomkowa 5b, 72-003 Dobra
Nr telefonu: 91 453-95-00

Punkt Szczepień Sylwia Napiontek-Balińska
ul. Daniela 32, 72-002 Dołuje
Nr telefonu: 882-493-429

Jeśli w wybranym punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu, to zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

4. Wyślij SMS

Wyślij SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie. Wysyłając SMS pod jeden ze wskazanych numerów (oba numery prowadzą do jednego systemu), połączysz się z systemem, który pokieruje Cię krok po kroku. Najpierw zostaniesz poproszony o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.

Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.Jak informuje Ministerstwo Zdrowia szczepionka przeciwko COVID-19 to jeden z kluczowych elementów powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, tak aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepionka jest dobrowolna, darmowa i bezpieczna.

Dlaczego warto się zaszczepić? Pokonanie koronawirusa jest możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka. Szczepionka daje nam taką możliwość. Każda osoba, która się zaszczepi, ma szansę przerwać łańcuch zakażeń. Nasze zaszczepienie się, to nie tylko ochrona dla nas. To także ochrona naszych rodziców, dziadków, dzieci i przyjaciół.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

#SzczepimySię:


Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama