Zaloguj się | Rejestracja

Zamiast PGR-ów inwestycje sportowo-rekreacyjne

środa, 17 marca 2021 r., godz. 19:22  |  Wersja do druku

Gmina Dobra złożyła wnioski na dofinansowanie inwestycji w miejscowościach, w których funkcjonowały kiedyś PGR-y. Inwestycje dotyczą poprawy dostępności mieszkańców gminy do infrastruktury sportowo-rekreacyjnej.Urząd Gminy Dobra złożył wnioski o dofinansowanie 3 projektów w ramach funduszu przeciwdziałania Covid-19. Rząd przeznaczył kwotę 250 mln złotych na dofinansowanie inwestycji w gminach, w których w przeszłości funkcjonowały PGR-y. Wysokość dofinansowania może wynieść do 100 % wartości inwestycji.

W ramach naboru, który trwał do 12 lutego 2021 r., każda z gmin mogła złożyć maksymalnie 3 wnioski o dofinansowanie zadań na swoich terenach. W tym okresie Gmina Dobra złożyła wnioski dla 3 miejscowości, w których funkcjonowały PGR-y. Wszystkie projekty dotyczą poprawy dostępności mieszkańców gminy do infrastruktury sportowo-rekreacyjnej.

Pierwszy projekt na kwotę 864 tys. złotych dotyczy modernizacji boiska sportowego w Skarbimierzycach. Drugi projekt o wartości 1,36 mln zł związany jest z budową kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Grzepnicy, a trzeci zakłada budowę zaplecza sanitarno-szatniowego na boisku w Dobrej za kwotę ponad 846 tys. złotych.

"Wszystkie wnioski Gminy Dobra uzyskały pozytywną opinię Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa" - informuje Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

Według rządowych zapowiedzi rozstrzygnięcie naboru planowane jest jeszcze w marcu.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama