Zaloguj się | Rejestracja

Kiermasz dla Ingi w Dobrej

poniedziałek, 15 marca 2021 r., godz. 10:10  |  Wersja do druku

W niedzielę, 14 marca na placu przy kościele w Dobrej odbył się kiermasz dla Ingi z Przęsocina. To dzielna dziewczynka, która zmaga się ze straszną chorobą, rdzeniowym zanikiem mięśni (SMA). Jest tylko jeden ratunek - terapia genowa. Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie małej Ingusi.Kiermasz zorganizowali mieszkańcy Przęsocina, gdzie mieszka Inga ze swoją rodziną. Nie zabrakło przepysznych ciast i ciasteczek, były m.in. pierogi ruskie, z kaszą i serem, kopytka, pierogi leniwe, kluski śląskie, naleśniki, paszteciki, pasztet z soczewicy, bigos, smalec, chleby i małe pavlowy.

"Jest to pierwszy kiermasz w Dobrej, który zorganizowaliśmy dzięki proboszczowi tutejszej parafii. Jesteśmy przeszczęśliwi, jest bardzo dużo ludzi, którzy chcą nam pomóc, wspierają nas sercem i gotówką, dzięki czemu mogą zjeść pysznie. Jeżeli będzie taka możliwość będziemy tutaj przyjeżdżać, jest bardzo miła atmosfera, serdeczni ludzie" - mówiła pani Renata, babcia Ingi.

W akcję pomocy dzielnej dziewczynce włączyli się mieszkańcy, firmy i instytucje. Każdy może pomóc wpłacając środki na leczenie Ingi za pośrednictwem Fundacji Siepomaga - link do zbiórki.

"Nie wiem, jakich słów użyć, by prosić o wsparcie. Pomóżcie nam zawalczyć o przyszłość naszego dziecka. Wiem jedno: bez wsparcia nie mamy szans. Bez tej pomocy, przegramy najważniejszą walkę. Błagam! Daj mojej córeczce szansę na życie, bo drugiej nie dostanie" - prosi o pomoc mama Ingi.

"Zachęcam wszystkich do udziału w licytacjach, kiermaszach, bazarach, które organizowane są cyklicznie. Pieniążki trafiają na terapię genową Ingi. Musimy zebrać 9,5 mln złotych. Mamy już ponad 2,4 mln zł, także jeszcze długa droga przed nami, ale mamy wiarę w ludzi, okazują nam bardzo dużo serca i wsparcia" - mówi babcia Ingi.

Nie bądźmy obojętni. Pomóżmy małej Ingusi w walce ze straszną chorobą.

W czwartek o godz. 18:30 w Wiadomościach Gminy Dobra przedstawimy relację filmową z kiermaszu dla Ingi w Dobrej.

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama