Zaloguj się | Rejestracja

Przebudowa ważnego skrzyżowania w Mierzynie

czwartek, 11 marca 2021 r., godz. 14:57  |  Wersja do druku

Gmina Dobra prowadzi rozmowy z GDDKiA w sprawie przebudowy głównego skrzyżowania w Mierzynie, w ciągu drogi krajowej nr 10. Planowana jest m.in. budowa lewoskrętów na skrzyżowaniu z ulicami Topolową i Długą. Rozwiązanie ma usprawnić ruch drogowy w tym miejscu. Gmina zarezerwowała już na ten cel środki finansowe.Z uwagi na wzrastający ruch drogowy w ciągu drogi krajowej nr 10 (ul. Welecka) w Mierzynie prowadzone są rozmowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie przebudowy skrzyżowania i budowy lewoskrętów na skrzyżowaniu z ulicą Topolową i Długą.

"Mając na uwadze możliwość poprawienia warunków komunikacyjnych, a przede wszystkim działając w trosce o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, Urząd Gminy Dobra zarezerwował środki finansowe w celu udzielenia pomocy finansowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na prace związane z przebudową skrzyżowania drogi krajowej nr 10 z ulicami Topolową i Długą" - informuje Tomasz Kakowski, kierownik Wydziału ds. Komunalnych i Inwestycji UG Dobra.

Gmina zarezerwowała na inwestycję łącznie 1,2 mln złotych w latach 2021-2023. Informacja o środkach finansowych została przekazana do GDDKiA.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oczekuje teraz na zmianę programu inwestycyjnego dla wspomnianego zadania celem rozpoczęcia procesu projektowania. Za wykonanie dokumentacji oraz realizację inwestycji odpowiedzialna będzie GDDKiA.

Źródło: UG Dobra

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama