Zaloguj się | Rejestracja

Sala szkoleń przy remizie w Wołczkowie

poniedziałek, 08 marca 2021 r., godz. 15:23  |  Wersja do druku

Opracowano dokumentację projektową i uzyskano pozwolenie na budowę sali szkoleń specjalistycznych przy remizie w Wołczkowie. Jest to jeden z projektów Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra zgłoszony przez członków Ochotniczej Straży Pożarnej.Gmina Dobra, jako jedyna w województwie zachodniopomorskim, posiada w swoich szeregach OSP z Grupą Poszukiwawczo Ratowniczą, która wykorzystuje psy ratownicze specjalności terenowej i gruzowiskowej, certyfikowane przez Wydział Szkolenia Specjalistycznych Grup Ratowniczych SA PSP w Krakowie, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

"Mocno wierzymy w skuteczność zdobywania wiedzy, która przekłada się na jakość prowadzonych działań ratowniczych. Szkolenia mają na celu dotarcie do wszystkich uczestników biorących udział w akcjach. Poziom doświadczenia i wiedzy uczestników jest bardzo zróżnicowany, dlatego szkolenia koncentrują się na konkretnych potrzebach. Takie podejście pozwala na jeszcze sprawniejsze prowadzenie działań ratowniczych. W związku z powyższym, planujemy rozbudować naszą jednostkę o specjalistyczną salę szkoleniową. W ten sposób damy uczestnikom szkoleń, możliwość na pogłębianie wiedzy w zakresie procedur oraz ogólnodostępnej wiedzy dotyczącej ratownictwa i poszukiwań" - wyjaśniają członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wołczkowie, którzy zgłosili projekt do Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra.

Sala szkoleń specjalistycznych przy remizie w Wołczkowie ma przylegać do już istniejącego obiektu i przygotowywanej do realizacji rozbudowy o garaż i zewnętrzny teren szkoleniowy. Stanowić będzie część kompleksu szkoleniowego. Będzie to obiekt z jednym pomieszczeniem, jednokondygnacyjny z możliwością zintegrowania z istniejącymi pomieszczeniami remizy.

Opracowano już dokumentację projektową i uzyskano pozwolenie na budowę. Projekt za kwotę 31 tys. złotych przygotowała Architektoniczna pracownia projektowa PRO-CAD mieszczącą się w Pilchowie.

OSP Wołczkowo jako jednostka przeciwpożarowa została włączona do krajowego systemu ratowniczo gaśniczego ze specjalizacją poszukiwawczo-ratowniczą. Zakres zadań jakie spoczywa na OSP wymaga rozbudowy remizy nie tylko o pomieszczenie techniczne, ale również o bazę szkoleniową. Ze względu na charakter szkoleń pomieszczenie szkoleń specjalistycznych musi znajdować się na terenie remizy. Dodatkowo sala będzie mogła służyć do prowadzenia różnego rodzaju zebrań wiejskich i zajęć środowiskowych.

Źródło: OSP Wołczkowo, UG Dobra

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama