Zaloguj się | Rejestracja

Nagrodzono projekty ekologiczne z gminy Dobra

środa, 24 lutego 2021 r., godz. 09:11  |  Wersja do druku

Rozstrzygnięto XI edycję konkursu Fundusz Naturalnej Energii. Jury nagrodziło 48 projektów z całej Polski. W gronie laureatów znalazły się 2 projekty z gminy Dobra.Tegoroczna edycja konkursu skupiała się wokół czterech tematów wybranych spośród 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju (ang. Sustainable Development Goals). Wnioskujący w swoich projektach odpowiadali na wyzwania związane ze zmianami klimatu, gromadzeniem i racjonalnym wykorzystaniem wody oraz oszczędzaniem energii i korzystaniem z jej alternatywnych źródeł. W ramach proponowanych działań bardzo często pojawiały się inwestycje wspierające małą retencję, tworzenie łąk kwietnych dla zapylaczy, a także eksperymentowanie z użyciem pomocy dydaktycznych, które umożliwiają w praktyczny i bezpośredni sposób zwiększyć świadomość ekologiczną dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

Konkurs skierowany był m.in. do samorządów, placówek edukacyjnych oraz organizacji pozarządowych działających na terenie 8 województw: kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, śląskiego i zachodniopomorskiego.

W XI edycji konkursu Fundusz Naturalnej Energii jury nagrodziło 48 projektów. W gronie laureatów znalazły się 2 projekty z gminy Dobra, które otrzymały granty w wysokości 10.000 zł.

Pierwszy z nagrodzonych projektów z naszej gminy to "Bioróżnorodność we wsi Łęgi", przygotowany przez Gminę Dobra. W ramach projektu planowane są m.in.: nasadzenia drzew i miododajnych bylin na terenie przy świetlicy wiejskiej oraz warsztaty dla całych rodzin: "Domki dla pożytecznych owadów", "Budki lęgowe" i "Poidełka dla ptaków".

W ramach drugiego nagrodzonego projektu "Weekend Otwartych Ogrodów", który złożyło Stowarzyszenie Carpe diem, planowane są m.in.: wycieczki po prywatnych ogrodach gminy Dobra, warsztaty (domki dla pożytecznych owadów, domki dla jeży, karmniki dla ptaków. poidełka dla ptaków, donice z recyklingu, ogrody wróżek, ziołowniki, ogrodowe lampiony, ogrodowa kuchnia), zajęcia ruchowe: Garden Fitness, joga ogrodowa, taniec w ogrodzie, nordic walking, rehabilitacja w ogrodzie, kiermasz rękodzieła i eko-produktów, wystawa ogrodniczo-florystyczna i wiele innych.

Oba projekty będą realizowane w maju tego roku.

Organizatorem konkursu Fundusz Naturalnej Energii jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Partnerem konkursu jest Fundacja "Za górami, za lasami". Konkurs ma na celu kształtowanie postaw i budowanie świadomości ekologicznej społeczeństwa, zaangażowanie społeczności lokalnych do działań na rzecz środowiska, prowadzenie działań z zakresu edukacji ekologicznej z wykorzystaniem aktywnych i terenowych form pracy, wspieranie lokalnych inicjatyw służących ochronie środowiska oraz tworzenie infrastruktury sprzyjającej działaniom z zakresu ochrony środowiska.

Źródło: Urząd Gminy Dobra, GAZ-SYSTEM S.A.

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama