Zaloguj się | Rejestracja

Gwałtowna odwilż spowodowała podtopienia

poniedziałek, 22 lutego 2021 r., godz. 09:04  |  Wersja do druku

W miniony weekend służby gminne wraz ze strażakami z jednostek OSP Dobra i Wołczkowo interweniowali w sprawie lokalnych podtopień, które spowodowała gwałtowna odwilż. Duża ilość pośniegowej wody spływająca z okolicznych terenów zalała część ulic i posesji w Kościnie, Dołujach, Mierzynie, Bezrzeczu i Wołczkowie.


Strażacy z Dobrej i Wołczkowa odpompowywali wodę m.in. przy ul. Sarniej i Bocianiej w Dołujach, ul. Zeusa i Wenus w Mierzynie, ul. Parkowej w Bezrzeczu oraz w kilku miejscach w Wołczkowie. Przepompowywanie wody zapobiegło dalszym zalaniom posesji. Akcja trwała w piątek i sobotę.

Mieszkanki ul. Bocianiej poczęstowały strażaków babeczkami i ciastem za przeprowadzoną akcję ratowania ich domów przed podtopieniem - za co strażacy bardzo dziękują.

W niedzielę strażacy z Wołczkowa kontrolowali jeszcze sytuację m.in. na ulicach Gruszkowej i Jasnej w Wołczkowie.

Źródło: Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama