Zaloguj się | Rejestracja

Pilnuj swoje psy zanim dojdzie do tragedii

piątek, 19 lutego 2021 r., godz. 12:46  |  Wersja do druku

Pomimo wielu przypadków braku właściwej opieki nad psami, które doprowadziły do tragedii, także w naszej gminie zdarzają się niebezpieczne sytuacje. Ostatnio patrol straży gminnej interweniował w sprawie dwóch dużych psów, które biegały luzem w Mierzynie.We wtorek, 16 lutego patrol straży gminnej zauważył dwa duże psy, od których oganiał się chłopiec idący do szkoły przy ul. Kolorowej w Mierzynie. Psy uciekły i można było je spotkać na innych ulicach. Dzięki monitorowaniu sprawy przez strażników psy zostały ostatecznie schwytane i ustalono ich właściciela. Został on ukarany mandatem karnym.

"Ponownie zwracam uwagę na właściwy nadzór nad psami. Zgodnie z przepisami pies powinien być prowadzony na smyczy, a puszczany luzem tylko w miejscach mało uczęszczanych w kagańcu. Obowiązek nie dotyczy jedynie szczeniaków, gdy nie pozwalają względy anatomiczne, z przyczyn zdrowotnych lub przy posiadaniu stosownego zaświadczenia" - informuje Andrzej Budzyński, Komendant Straży Gminnej w Dobrej.

Każdego roku dochodzi do wielu takich sytuacji w całej Polsce. Znane są też przypadki, kiedy brak właściwego nadzoru nad psami doprowadza do tragedii. W listopadzie 2020 r. w Wielkopolsce dwa duże psy dotkliwie pogryzły 11-latka. Dziecko trafiło do szpitala w ciężkim stanie, z szarpanymi ranami głowy i pleców. Kilka dni wcześniej pies pogryzł 8-latkę, która również trafiła do szpitala, a pod koniec września ubiegłego roku psy pogryzły dwóch chłopców w Przemyślu - jeden z nich zmarł w szpitalu.

Odpowiedzialność każdego, kto decyduje się na psa, polega na zapewnieniu bezpieczeństwa jemu i wszystkim wokół.

Źródło: Andrzej Budzyński, Komendant Straży Gminnej w Dobrej

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama