Zaloguj się | Rejestracja

29. Finał WOŚP w gminie Dobra

poniedziałek, 01 lutego 2021 r., godz. 10:07  |  Wersja do druku

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ponownie zagrała w gminie Dobra. Tym razem z powodu pandemii nie można było zorganizować wielkiego finału w szkole w Bezrzeczu. Wolontariusze zadbali jednak, aby do puszek trafiały datki na rzecz oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.Klub sportowców z gminy Dobra "Extreme Wolf" w ramach akcji "Zimowa Wataha do puszki Owsiaka" zebrał 5.000 złotych. Sportowcy i wolontariusze zbierali pieniądze w Lasku Arkońskim, przy okazji korzystając z uroków pięknej, zimowej pogody. Była moc i mnóstwo pozytywnych wibracji - zobacz zdjęcia Eryka Witka.

Klub Morsów DOBRAwianie także wspierał Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, a puszka z sercami towarzyszyła morsom z naszej gminy nawet podczas zimnej kąpieli - zobacz zdjęcia.

Sztab WOŚP w gminie Dobra mieścił się w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej. Tutaj liczono pieniądze, które mieszkańcy wrzucali do puszek. Dodatkowo GCKiB utworzyło eSkarbonkę, do której mozna było wpłacać pieniądze zdalnie, za pomocą kilku kliknięć.

Łącznie wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrali w gminie Dobra aż 40.693,51 zł i 86,85 euro. Do eSkarbonki wpłacono 22.900 złotych. Pieniądze zaraz po zakończeniu akcji zostaną przekazane do banku, na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dla porównania w zeszłym roku w gminie Dobra zebrano 61.642,39 zł i 312,45 euro, a dwa lata temu 49 tys. złotych.

"Szczególne podziękowania kieruję do wolontariuszy i ich opiekunów za kwestowanie i zbiórkę pieniędzy w tym trudnym dla wszystkich czasie oraz wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie 29. Finału WOŚP w gminie Dobra. Dziękuje mieszkańcom gminy Dobra za hojność i otwarte serca wspierające WOŚP" - podziękowała po akcji Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

Podczas 29. Finału WOŚP zbierane były środki dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Fot. Eryk Witek

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama