Zaloguj się | Rejestracja

KGW Wołczkowo odebrało nagrodę w konkursie ARiMR

poniedziałek, 18 stycznia 2021 r., godz. 13:43  |  Wersja do druku

Koło Gospodyń Wiejskich w Wołczkowie odebrało nagrodę za zajęcie 2. miejsca w konkursie "Koło ARiMR - w sercu wsi" zorganizowanym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Celem konkursu było popularyzowanie aktywnej działalności Kół Gospodyń Wiejskich na rzecz lokalnych społeczności wiejskich i pokazanie efektów udzielanej pomocy finansowej.W listopadzie 2020 r. rozstrzygnięto wojewódzki etap konkursu "Koło ARiMR - w sercu wsi" zorganizowanego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Konkurs polegał na nakręceniu krótkiego filmu pokazującego, w jaki sposób Koła Gospodyń Wiejskich korzystają z pomocy finansowej otrzymanej z ARiMR. Celem konkursu było popularyzowanie aktywnej działalności KGW na rzecz lokalnych społeczności wiejskich.

Koło Gospodyń Wiejskich w Wołczkowie organizowało dla mieszkańców zajęcia sportowe (nordic walking, rajd rowerowy), warsztaty kulinarne (pieczenie pączków, faworków, pierników, pizzy, pierogów, przetworów z domowych ogrodów) i rękodzielnicze (decoupage, robienie stroików) oraz takie wydarzenia jak Sąsiedzkie Święto Dyni czy festyn rodzinny. Imprezy zaprezentowane na filmie zachwyciły jurorów, którzy przyznali KGW w Wołczkowie 2. miejsce. Pierwsze miejsce w województwie zajęło KGW we Wrzosowie "Ale Babki", a trzecie KGW w Klępinie. Jury wyróżniło też KGW "Malwy" w Tetyniu.

Nagrody wręczyły Dyrektor Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego ARiMR Magdalena Jackiewicz i z-ca dyrektora Wioletta Jaz. Laureatki z Wołczkowa z pasją opowiedziały o tym, jak spełniają się w roli gospodyń wiejskich, o zrealizowanych pomysłach i o planach na przyszłość. Dowodem ich aktywnej działalności było przekazanie na ręce dyrekcji ARiMR własnoręcznie wykonanej piernikowej choinki.

Źródło: KGW Wołczkowo, UG Dobra

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama