Zaloguj się | Rejestracja

Klasy 1-3 wracają do nauki stacjonarnej

piątek, 15 stycznia 2021 r., godz. 13:57  |  Wersja do druku

Zgodnie z decyzją rządu 18 stycznia uczniowie klas 1-3 wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Wójt Gminy Dobra Teresa Dera poprosiła dyrektorów szkół o przedstawienie informacji dotyczących przygotowania placówek do rozpoczęcia zajęć w ścisłym reżimie sanitarnym.W grudniu do szkół w gminie Dobra trafiły środki ochrony osobistej oraz sprzęt i środki do utrzymania czystości i dezynfekcji, które zakupiono w ramach programu Urzędu Marszałkowskiego "Pomorze Zachodnie - Bezpieczna Edukacja". Program współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Wsparciem objęto 6 placówek oświatowych, pracowników, uczniów i przedszkolaków w gminie Dobra.

W ramach projektu zakupiono m.in. 10 tys. maseczek medycznych, 5500 rękawiczek jednorazowych, odkurzacze dezynfekująco-piorące przeznaczone do prania i dezynfekcji dywanów, chodników i wykładzin w salach przedszkolnych, wczesnoszkolnych i świetlicach, opryskiwacze oraz myjki ciśnieniowe do dezynfekcji i utrzymania czystości na placach zabaw przy szkołach i przedszkolach.

Zakupiono także: parownice do higienicznego czyszczenia bez detergentów (wysoka temperatura pozwala też unieszkodliwić większość drobnoustrojów), generatory ozonu do dezynfekcji i odświeżania pomieszczeń, automatyczne stacje dezynfekujące do dezynfekcji rąk pracowników, dzieci, młodzieży oraz ich prawnych opiekunów, maty dezynfekujące pod drzwi, które mają ograniczyć przedostawanie się brudu i patogenów do pomieszczeń, lampy UV do sterylizacji powietrza oraz eliminacji zanieczyszczeń, bakterii i zarazków w pomieszczeniach, folie bio i wirusobójcze do zabezpieczenia klawiatur komputerów, oczyszczacze powietrza, bramki do bezdotykowego pomiaru temperatury dla szkół, w których rodzice wyrazili zgodę za zakup takich urządzeń oraz mopy parowe do czyszczenia i dezynfekcji bez detergentów.

Wysokość dofinansowania, które otrzymała Gmina Dobra, wyniosła 276 tysięcy złotych. Wsparcie finansowe udzielano w ramach działania 7.7 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Zgodnie z decyzją rządu 18 stycznia uczniowie klas 1-3 wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Wójt Gminy Dobra Teresa Dera poprosiła dyrektorów szkół o przedstawienie informacji dotyczących przygotowania placówek do rozpoczęcia zajęć w ścisłym reżimie sanitarnym.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Mierzynie

Dyrektor PSP im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie poinformowała, że szkoła została odkażona, zdezynfekowana i jest przygotowana do powrotu klas 1-3. Żaden z nauczycieli uczących we wspomnianych klasach nie jest na kwarantannie czy w izolacji domowej, za wyjątkiem jednego nauczyciela wspomagającego. Dyrekcja przypomina, że zgodnie z Wytycznymi MEiN, MZ i GIS rodzice mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej.

Przydatne linki:
Mapka wejścia do szkoły/wyjścia ze szkoły
Przydział szatni dla klas
Godziny rozpoczęcia i zakończenia zajęć poszczególnych klas

Publiczna Szkoła Podstawowa w Bezrzeczu

Dyrektor PSP w Bezrzeczu poinformował, że w całej szkole ustawiono punkty dezynfekcji rąk. Uczniowie, gdy tylko pogoda na to pozwoli, będą wychodzić na przerwach oraz na lekcjach WF na świeże powietrze. Firma sprzątająca oraz obsługa szkoły będą na bieżąco czyścić i dezynfekować newralgiczne miejsca za pomocą specjalistycznego sprzętu. Planowany jest montaż bramki do automatycznego pomiaru temperatury ciała. Każda klasa ma przydzieloną salę. W miejscach wspólnych obowiązuje zasada zakrywania ust i nosa - więcej informacji na stronie internetowej szkoły.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Dobrej

W szkole podstawowej w Dobrej opracowano procedury organizacyjne zgodne z wytycznymi GIS i MZ, w których szczegółowo określone są zasady organizacji zajęć, przerw, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni. Dokonano zmiany w planie zajęć i wyznaczono strefy dla poszczególnych klas. Ustalono zasady bezpiecznego korzystania ze stołówki i szatni. W miejscach wspólnych obowiązuje zasada zakrywania ust i nosa. Zdezynfekowano pomieszczenia, zamontowano bramkę do pomiaru temperatury i automatyczne stacje dezynfekujące.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Dołujach

W związku z powrotem uczniów młodszych klas w szkole podstawowej w Dołujach także wdrożono specjalne procedury. Wszystkie pomieszczenia zdezynfekowano za pomocą specjalistycznego sprzętu. Podczas każdej przerwy sale będą wietrzone. Każda klasa większość zajęć będzie miała w jednej wyznaczonej sali lekcyjnej. Po zajęciach pomieszczenia i przedmioty będą dezynfekowane. Rodzice uczniów nie będą wchodzili do budynku szkoły.

Publiczna Szkoła Podstawowa w Rzędzinach

Dyrekcja szkoły w Rzędzinach poinformowała, że zajęcia będą organizowane zgodnie z wytycznymi MEiN, MZ i GIS.Pozostałe informacje o organizacji pracy szkoły rodzice otrzymają za pomocą dziennika elektronicznego LIBRUS lub bezpośrednio od wychowawców klas.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama