Zaloguj się | Rejestracja

Pomóżmy bezdomnym przetrwać zimę

środa, 03 lutego 2021 r., godz. 08:42  |  Wersja do druku

Niskie temperatury oraz opady śniegu to wyjątkowo trudny okres, szczególnie dla bezdomnych. Nie przechodźmy obojętnie obok osób, które w mroźne dni oraz noce przebywają bez dachu nad głową. Jeden telefon może uratować ludzkie życie.Policja i straż gminna na bieżąco reagują na każdy sygnał o osobie bezdomnej, patrolowane są potencjalne miejsca, gdzie takie osoby mogą przebywać. Biorąc pod uwagę doświadczenia z ubiegłych lat najczęściej osoby bezdomne pojawiały się w miejscowości Mierzyn (pustostany przy ul. Grafitowa/Nasienna, Osiedle przy ulicy Grafitowej, wiatrak). Zdarzały się także pojedyncze przypadki pojawiania się osób bezdomnych w innych miejscowościach.

Straż gminna prosi o natychmiastowe informowanie w przypadku zauważenia jakiejkolwiek osoby potrzebującej pomocy, także jeśli są to osoby w stanie nietrzeźwym, czy też przebywające w pustostanach, przyczepach, itp.

Zgłoszenia przyjmują:
91 311 52 56 - Straż Gminna w Dobrej
47 78 26 313 - Komisariat Policji w Mierzynie
800 170 010 lub 696 031 168 - bezpłatna infolinia Urzędu Wojewódzkiego
603 083 020 - całodobowy telefon interwencji kryzysowej (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach)
112 - ogólnopolski numer alarmowy

Należy pamiętać również o osobach starszych i chorych zamieszkujących samotnie. Odwiedźmy ich i zapytajmy, czy dobrze się czują, czy w ich mieszkaniu jest ciepło. Niestety, zdarzają się przypadki, że pozostawione bez opieki osoby umierają z zimna we własnych domach.

Nie bądźmy obojętni na los drugiego człowieka. Pomóżmy bezdomnym i osobom samotnym przetrwać zimę. Jeden wykonany telefon na numery alarmowe może uratować osobę przed zamarznięciem.

Źródło: Komendant Straży Gminnej Andrzej Budzyński

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama