Zaloguj się | Rejestracja

Nowe prędkościomierze w gminie Dobra

poniedziałek, 21 grudnia 2020 r., godz. 20:11  |  Wersja do druku

W gminie Dobra pojawiły się prędkościomierze. Urządzenia oparte o radarowy pomiar prędkości wyświetlany w sposób cyfrowy i graficzny, informują kierowców o prędkości pojazdu i sprawdzają czy jest ona zgodna z przepisami.Sygnalizatory informujące o prędkości pojazdów zainstalowano w Mierzynie i Bezrzeczu obok szkoły, na wjeździe do Bezrzecza od strony Wołczkowa oraz w Buku obok terenu sportowego i świetlicy.

"Prędkościomierze postawiono w ramach projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego gminy Dobra. Urządzenia mają na celu poprawić bezpieczeństwo w miejscach, gdzie kierowcy często przekraczają dopuszczalną prędkość" - informuje Tomasz Kakowski z Urzędu Gminy Dobra.

Sygnalizatory zbierają też statystyki o prędkości pojazdów, które następnie mogą być przekazane policji. Dzięki temu funkcjonariusze będą wiedzieć, w których miejscach powinni częściej kontrolować prędkość.

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama