Zaloguj się | Rejestracja

Zmiany w pracy Urzędu Gminy Dobra

wtorek, 15 grudnia 2020 r., godz. 14:25  |  Wersja do druku

Z uwagi na potwierdzenie zachorowań wśród pracowników Urzędu Gminy Dobra na Covid-19, utrzymującym się ryzykiem dalszych zachorowań i spowodowanym tym brakiem obsady pracowników, od środy, 16 grudnia Urząd Gminy Dobra przy ul. Szczecińskiej 16a, Wydział ds. Obywatelskich i Ochrony Środowiska przy ul. Lipowej 51 w Wołczkowie, Referat ds. Planowania Przestrzennego i Warunków Zabudowy przy ul. Granicznej 24a w Dobrej oraz Wydział ds. Komunalnych i Inwestycji przy ul. Granicznej 24a w Dobrej zostają wyłączone z bezpośredniej obsługi interesantów.Jedynie Wydział ds. Gospodarki Odpadami Komunalnymi i Egzekucji przy ul. Granicznej 39b w Dobrej przyjmuje interesantów z zachowaniem reżimu sanitarnego w godzinach pracy urzędu.

W wejściach do urzędu przy ul. Szczecińskiej 16a i Granicznej 24a ustawione zostały pojemniki, do których można wrzucać dokumenty. Kontakt z pracownikami Urzędu Gminy Dobra możliwy jest telefonicznie lub przez internet - drogą e-mailową oraz przez platformę e-puap (www.epuap.gov.pl).

Przypominamy o sposobie załatwiania spraw związanych z ewidencją ludności, meldunkami i dowodami osobistymi w związku z zamknięciem Wydziału ds. Obywatelskich i Ochrony Środowiska w Wołczkowie.

Dowody osobiste

Wniosek o wydanie dowodu oraz zgłoszenie utraty lub uszkodzenia dowodu osobistego można złożyć wyłącznie internetowo, za pośrednictwem platformy ePUAP. Formularze internetowe dostępne są na stronie internetowej obywatel.gov.pl. Utrata dowodu wskutek kradzieży powinna być zgłoszona Policji, która unieważni dokument i wyda potwierdzenie (nie ma wówczas potrzeby przychodzenia w tej sprawie do urzędu). Informujemy, że nie obowiązuje już rejonizacja przy składaniu wniosku o wydanie dowodu osobistego, dlatego można go złożyć do urzędu dowolnej gminy w Polsce. Odbiór dowodu osobistego następuje osobiście i jest możliwy wyłącznie w sprawach pilnych i niecierpiących zwłoki, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu terminu odbioru, nr tel. 91 311 22 81.

Zameldowania i wymeldowania

Sprawy meldunkowe można załatwiać internetowo, za pośrednictwem platformy ePUAP. Formularze internetowe dostępne są na stronie internetowej obywatel.gov.pl.

Działalność gospodarcza

Informujemy, że sprawy związane z działalnością gospodarczą można załatwiać w dowolnym urzędzie gminy w Polsce.


"Przepraszamy za powstałe utrudnienia i prosimy Państwa o wyrozumiałość" - informuje Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

Źródło: UG Dobra

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama