Zaloguj się | Rejestracja

Potrzeba pomoc dla Greifa z GPR OSP Wołczkowo

poniedziałek, 14 grudnia 2020 r., godz. 12:34  |  Wersja do druku

Greif to pies ratowniczy, który przez 5 lat służył w Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Wołczkowo i pomagał w poszukiwaniach ludzi. Teraz on potrzebuje naszej pomocy. W wyniku zabiegu medycznego doszło do zakażenia kości. Czworonożnemu ratownikowi grozi amputacja przedniej łapy. Potrzebne są środki na operację, dalszą rehabilitację, leczenie przeciwbólowe, ozonowanie, a jeśli leczenie nie przyniesie rezultatów to na amputację i protezę.



"My psiarze wiemy ile znaczy pies ratowniczy w służbie człowiekowi. Jak cenny jest. Jakie są koszty jego wyszkolenia, ile potrzebujemy czasu aby przygotować go do pracy. Czy jednak zastanawiamy się, jak zmienia się sytuacja życiowa przewodników, a także rodzinna czy finansowa gdy taki pies zachoruje? I wtedy zadajemy sobie pytania. Czy noszenie psa ważącego czterdzieści kilogramów jest łatwe? Jak choroba psa wpływa na nasze życie? Czy podtrzymywanie psa taśmą przy wchodzeniu i wychodzeniu z domu powoduje ból? Czy drobna kobieta poradzi sobie z tym sama? Ile osób jest potrzebnych do wnoszenia psa? Zasikany dom, ból kręgosłupa, niemoc, złość, bezsilność, samotność. Amputować łapę czy walczyć? Jeszcze jeden zabieg, jeszcze jedna konsultacja. Uda się. Jeszcze tylko ten jeden raz, spróbujmy" - pisze Joanna Szumer z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Wołczkowo.

Leczenie Greifa, psa ratowniczego, który przez 5 lat służył w GPR OSP Wołczkowo, zamknęło się w obecnej chwili w 30 tys. złotych. Pies był konsultowany w najlepszych klinikach w kraju i za granicą. Wykonano na nim kilkanaście zabiegów, niektóre innowacyjne w fazie badań klinicznych. Zbierały się komisje z najlepszymi specjalistami, które oceniały stan psa. Pomagali również lekarze zajmujący się ludźmi.

W maju 2019 roku doszło do zakażenia kości, które nastąpiło w wyniku zabiegu medycznego w jednej z klinik weterynaryjnych. Ze względu na problemy przy zabiegu wykonano kolejny zabieg usunięcia wolnego fragmentu MCP z dostępu Wandelburga. Podczas zabiegu założono drut. Pies od czasu zabiegu miał silne dolegliwości bólowe, łapa była obrzęknięta, a antybiotykoterapia nie przynosiła rezultatów. Po kilku miesiącach wykonano operację usunięcia drutu z jego posiewem. Niestety drut był zakażony i był zbyt długo w kości, co ostatecznie spowodowało proces martwiczy kości, powstanie loży ropnych oraz degradację kości i stawu.

Ubezpieczenie zapewnione dla psów ratowniczych w czynnej służbie nie objęło leczenia spowodowanego błędem weterynaryjnym podczas profilaktycznego zabiegu. Leczenie Greifa obecnie sięga ogromnej kwoty, jest to już 30 tysięcy złotych. Każdy grosz wydany jest z myślą o psie. Wielomiesięczne leczenie w Polsce, a później wiele miesięcy poświęcone na leczeniu za granicą nie przyniosło rezultatu. Lekarze rozkładają ze smutkiem ręce i proponują amputację. Kolejne konsylia, konsultacje i zabiegi nie przynoszą rezultatu. Weterynarze mówią tylko: "To się nie powinno było wydarzyć". Pozostała jeszcze operacja oczyszczenia kości z martwicy i usunięcie loży ropnej, ozonowanie, rehabilitacja. Tylko tyle zostało przed amputacją. Antybiotykoterapia, płukania i liczne zabiegi, nie przyniosły rezultatów. Pies nie ma szansy na powrót do zdrowia. Ratownicy walczą o choć namiastkę zwykłego życia psa. Amputacja przedniej łapy u tak dużego psa nie jest idealnym rozwiązaniem, ale może jedynym, aby zakażenie dalej nie niszczyło tkanek.

"Pomóżmy dozbierać na leczenie Greifa. My psiarze wiemy jak drogie potrafi być leczenie weterynaryjne. Ten pies był czyimś marzeniem, nadzieją. Greif, jako certyfikowany pies ratowniczy, brał udział w kilkunastu akcjach ratowniczych. Niestety na resztę nie będzie mu dane jechać. W jego wyszkolenie poświęcono wiele czasu i włożono dużo serca. Był to idealny pies pracujący, który miał służyć ludziom przez długie lata. Zebrane środki będą przeznaczone na operację psa, dalszą rehabilitację, leczenie przeciwbólowe, ponowne ozonowanie, jeśli leczenie nie przyniesie rezultatów to na amputację, protezę i dalszą rehabilitację. Antybiotykoterapia dożylna w domu co sześć godzin, to prawdziwe wyzwanie i ogromne koszty. Nikt kto tego nie przeżył nie zrozumie tego całego poświęcenia. Tylko co zrobić z tym współczuciem, gdy pieniądze się skończyły" - prosi o pomoc Joanna Szumer z GPR OSP Wołczkowo.

Każdy może pomóc dołączając do zbiórki, która odbywa się w serwisie zrzutka.pl - tutaj link do zbiórki

Nie bądźmy obojętni. Pomóżmy zebrać środki na leczenie Greifa!

Źródło: GPR OSP Wołczkowo

Zobacz artykuły powiązane:






Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama