Zaloguj się | Rejestracja

Schronisko w Dobrej w czasie pandemii

poniedziałek, 16 listopada 2020 r., godz. 19:06  |  Wersja do druku

Mimo panującej pandemii, licznych obostrzeń i ograniczeń, do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej wciąż napływają nowi podopieczni, którzy wymagają codziennej opieki. Obecnie w Domu Kota zamieszkuje 129 zwierzaków, natomiast w boksach przebywają 43 psy. Opiekunowie, lekarze, pracownicy administracji oraz wolontariusze cały czas dbają o zapewnienie zwierzętom wszystkiego, co jest im niezbędne i potrzebne."W psich boksach włączyliśmy już ogrzewanie i na bieżąco uzupełniamy psie legowiska w suche i czyste posłania. Podobnie jest w kocim przedszkolu, gdzie panuje ciepła i miła atmosfera. Na bieżąco również uzupełniamy zapasy karmy i leków dla różnych grup wiekowych wszystkich naszych podopiecznych" - informuje Dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt Katarzyna Hermanowicz.

Schronisko wprowadziło procedury bezpieczeństwa, aby osoby odwiedzające i pracownicy schroniska czuli się bezpiecznie. Podstawową zasadą są obowiązkowe maseczki, dezynfekcja rąk przed wejściem do schroniska, a także ograniczenie ilości osób w biurze adopcyjnym do jednej osoby i maksymalnie czterech osób na terenie schroniska.

"Aby mogli Państwo bezpiecznie odwiedzać nasze zwierzaki bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod nr 508 222 247 w celu wskazania konkretnej godziny odwiedzin" - wyjaśnia Katarzyna Hermanowicz

Przed wejściem do budynku schroniska ustawiono pojemnik na karmę i inne podarunki typu: koce, prześcieradła, ręczniki, kołdry (bez pierza), które można bezpiecznie zostawić bez wchodzenia do biura.

"Za wszystkie kocie i psie podarunki wszystkim Państwu bardzo serdecznie dziękujemy. Wiemy, że jest to trudny czas dla nas wszystkich. Wiemy również, że podjęcie decyzji o adopcji musi być przemyślane i rozsądne, ale pamiętajmy, że nasi podopieczni są i czekają na Państwa i na pewno odwdzięczą się czułym mruknięciem, podaniem łapy lub po prostu przytuleniem się. Najpierw zapraszamy wirtualnie do odwiedzenia naszej zakładki Psy do adopcji oraz naszej strony na Facebooku, a potem na żywo do naszego schroniska. Jeśli ktoś z Państwa chciałby pomóc w wyprowadzaniu psów osób, które są w izolacji lub zostały poddane kwarantannie to serdecznie zapraszamy do kontaktu tel. 508 222 247" - mówi dyrektor schroniska.

Źródło: Dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt Katarzyna Hermanowicz

Schronisko w Dobrej w czasie pandemii:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama