Zaloguj się | Rejestracja

Seniorzy uważajcie na oszustów!

poniedziałek, 09 listopada 2020 r., godz. 12:05  |  Wersja do druku

Uwaga na oszustów, którzy podszywają się pod policjantów, prokuratorów, kurierów lub pracowników banków. Otrzymaliśmy sygnał od jednej z mieszkanek gminy Dobra, której mama otrzymała telefon od takiej osoby. Oszust podszywając się pod "troskliwego policjanta", który walczy z mafią, próbował dowiedzieć się, w jaki sposób seniorka otrzymuje emeryturę i gdzie ma konta bankowe.Schemat postępowania oszustów jest zazwyczaj podobny. Wykorzystują oni ufność seniorów oraz autorytet osób, pod które się podszywają. Często informują o tym, że oszczędności w banku lub kosztowności zgromadzone w domu są zagrożone. Gotówkę i wartościowe rzeczy każą spakować i pozostawić w umówionym miejscu lub wyrzucić przez okno. Wszystkie polecenia mają doprowadzić do złapania rzekomych przestępców.

Jednakże w rzeczywistości jest to jedynie mistyfikacja, mająca na celu pozbawienie seniorów oszczędności ich życia. Jak się zatem zachować, gdy pewnego dnia do nas zadzwoni telefon, a głos w słuchawce będzie nalegał, by pozbyć się z domu wszystkich pieniędzy? Przede wszystkim należy odłożyć słuchawkę, nie kontynuować rozmowy z oszustem, skontaktować się z policją lub rodziną.

Otrzymaliśmy sygnał od jednej z mieszkanek gminy Dobra, której mama otrzymała telefon od takiej osoby. Oszust podszywając się pod "troskliwego policjanta", który walczy z mafią, próbował dowiedzieć się, w jaki sposób seniorka otrzymuje emeryturę i gdzie ma konta bankowe. Sprawa zostanie zgłoszona na policję.

Pamiętajmy, żeby ostrzec naszych rodziców, babcie i dziadków oraz sąsiadów.

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama