Zaloguj się | Rejestracja

Od poniedziałku zamknięte przedszkola w Mierzynie

piątek, 06 listopada 2020 r., godz. 11:43  |  Wersja do druku

W związku ze wzrastającą liczbą zachorowań na koronawirusa wśród pracowników (19 osób) i dużą liczbę zwolnień lekarskich, podjęto decyzję o zawieszeniu zajęć w publicznych przedszkolach nr 1 i nr 2 w Mierzynie. Od poniedziałku ze względu na bezpieczeństwo dzieci i personelu placówki nie będą czynne. Zajęcia będą zawieszone do 20 listopada.Decyzję o zamknięciu przedszkoli w Mierzynie podjęto ze względu na bezpieczeństwo dzieci i personelu. Placówki zostaną zamknięte od 9 do 20 listopada.

"Decyzja ta zapadła po uzyskaniu zgody organu prowadzącego i pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Policach. Z powodu zbyt dużych braków kadrowych nie jesteśmy w stanie zapewnić dzieciom bezpiecznej opieki i właściwej edukacji. W sprawie zdalnego nauczania wychowawcy grup skontaktują się z rodzicami w poniedziałek, 9 listopada. Mamy nadzieję, że ta dwutygodniowa przerwa pozwoli nam wszystkim na powrót do zdrowia i normalnego funkcjonowania" - informuje p.o. Dyrektora Zespołu Przedszkoli w Mierzynie Dorota Downar-Twór.

Ponadto od soboty wchodzą w życie nowe obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Zgodnie z decyzją rządu również uczniowie klas 1-3 przechodzą na tryb nauki zdalnej. Zamknięte zostaną sklepy w galeriach handlowych, za wyjątkiem aptek, sklepów spożywczych i usługowych. Decyzją rządu zamknięte zostaną też placówki kultury, w tym kina i teatry. Obostrzenia mają potrwać do 29 listopada.

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama