Zaloguj się | Rejestracja

Do Niemiec tylko z testem lub na kwarantannę

piątek, 23 października 2020 r., godz. 12:45  |  Wersja do druku

Niemcy zakwalifikowali Polskę do obszarów ryzyka związanego z epidemią koronawirusa. Do tej pory były to tylko województwa z czerwoną strefą. Oznacza to, że od soboty osoby wjeżdżające do Niemiec z Polski mają obowiązek przedłożenia negatywnego wyniku testu na koronawirusa wykonanego przynajmniej 48 godzin wcześniej lub będą musiały przejść 14-dniową kwarantannę.Test na obecność koronawirusa musi być wykonany przynajmniej 48 godzin przed przekroczeniem granicy. Dokument musi być w języku niemieckim lub angielskim. W przypadku braku testu należy się poddać 14-dniowej kwarantannie.

Testom ani kwarantannie nie muszą poddawać się osoby, które tylko przejeżdżają przez terytorium Niemiec. Ponadto Brandenburgia, która graniczy z południową częścią naszego województwa, dopuszcza tzw. mały ruch graniczny (do 24 h) bez konieczności odbywania kwarantanny. Osoby, które przekraczają granicę w celach zawodowych, edukacji, szkolenia oraz odwiedzin krewnych (do 72 h) również zwolnione są z obowiązku kwarantanny.

Meklemburgia - Pomorze Przednie, która sąsiaduje z gminą Dobra, wydała dekret umożliwiający wjazd osobom dojeżdżającym do pracy i uczniom z Polski. Osoby te są zwolnione z obowiązku kwarantanny pod kilkoma warunkami - codziennie muszą przedstawić pracodawcy lub w szkole oświadczenie, że ich stan zdrowia jest dobry, a osoby pełnoletnie raz w tygodniu muszą dodatkowo wykonać test na obecność koronawirusa - więcej tutaj.

Złamanie opisanych powyżej zasad oznacza zapłacenie nawet 25 tys. euro kary.

Źródło: szczecin.wyborcza.pl

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama