Zaloguj się | Rejestracja

Sportowcy zebrali 7,5 tony śmieci w Puszczy Wkrzańskiej

wtorek, 20 października 2020 r., godz. 07:20  |  Wersja do druku

W sobotę odbyła się największa akcja sprzątania Puszczy Wkrzańskiej. Projekt "Śpiąca Królewna" połączył organizatorów biegów, klubów sportowych, ekip nordic walking, rowerowych, biegowych, morsów i organizacji środowiskowych. Sportowcy zebrali łącznie 7,5 tony śmieci."Biegając, spacerując, jeżdżąc rowerem na co dzień w Puszczy Wkrzańskiej napotykamy na coraz więcej śmieci. Przestańmy patrzeć na innych, zróbmy to sami. Wyjdźmy, spotkajmy się i pokażmy naszym dzieciom, że piękne lasy z bajek naprawdę istnieją, a śpiącą królewnę można obudzić naszą wspólną inicjatywą" - zachęcał Daniel Krępa z projektu ekologicznego Human Waste Zone, który był organizatorem akcji.

Projekt "Śpiąca Królewna" połączył organizatorów biegów, klubów sportowych, ekip, nordic walking, rowerowych, biegowych, morsów, organizacji środowiskowych i Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży. W akcji wzięły udział ekipy z Wolina, Chociwla, Stargardu i innych miejscowości.

W sobotę, 17 października kilkanaście ekip sportowców przez kilka godzin sprzątało tereny puszczy. Zebrano łącznie 7,5 tony śmieci, m.in. opony, dywany, rury i kable, a także meble. W akcji brali też udział sportowcy z klubu LZS Dobra oraz Sołtys Grzepnicy z małżonką.

"Świata pewnie nie zmienimy, lecz im więcej osób to zobaczy tym większa szansa na zmianę obyczajów na planecie Ziemia. Będzie teraz bardziej zielono niż kolorowo" - mówili po akcji organizatorzy.

Zobacz zdjęcia z akcji "Śpiąca Królewna"

Organizatorem akcji sprzątania Puszczy Wkrzańskiej był projekt ekologiczny Human Waste Zone, który powołali sportowcy z klubu Extreme Wolf z gminy Dobra. Sponsorem głównym i współorganizatorem była firma TENZI. Akcja odbywała się pod Honorowym Patronatem Marszałka Urzędu Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza.

Więcej informacji na humanwastezone.com

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama