Zaloguj się | Rejestracja

Zbiórka odpadów zielonych w gminie Dobra

poniedziałek, 05 października 2020 r., godz. 08:03  |  Wersja do druku

Od 1 października w gminie Dobra ruszyła zbiórka odpadów zielonych. Akcja skierowana do mieszkańców, którzy chcą pozbyć się m.in. skoszonej trawy, liści, a także końcówek przycinanych żywopłotów i drobnych gałęzi, prowadzona będzie do końca listopada 2020 r.Zbiórka odpadów zielonych w gminie Dobra prowadzona jest co roku. Warunkiem akcji jest przywiezienie odpadów i wsypanie ich do podstawionego kontenera. Obowiązuje zakaz wrzucania worków z odpadami zielonymi do kontenerów. Opady zielone należy wysypać z worka do kontenera. Nie wolno też zostawiać odpadów obok kontenera.

Akcja obejmuje odpady zielone miękkie, czyli pokosy trawy, liście, a także miękkie kocówki przycinanych żywopłotów i drobne gałęzie.

Miejsca podstawienia kontenerów:

Mierzyn - przy terenie rekreacyjnym "Mierzynianka"
Bezrzecze - przy boisku przy ul. Górnej
Wołczkowo - parking przy boisku sportowym przy ul. Lipowej
Dobra - przy myjni samochodowej przy ul. Granicznej i przy boisku sportowym przy ul. Sportowej
Dołuje - przy basenie przeciwpożarowym

Zbiórka potrwa do 30 listopada 2020 r.

Właściciele nieruchomości (ale nie specjalistyczne firmy zajmujące się pielęgnacją zieleni) mogą także bezpłatnie oddać odpady zielone do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, który zlokalizowany jest w Dobrej przy ulicy Zwierzynieckiej, obok schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama