Zaloguj się | Rejestracja

Uwaga! Od piątku zamknięta ul. Szczecińska w Dobrej

wtorek, 15 września 2020 r., godz. 07:45  |  Wersja do druku

W związku z budową kolejnego odcinka ścieżki rowerowej w Dobrej, wprowadzone zostaną zmiany w ruchu drogowym na ul. Szczecińskiej. W środę, 16 września na odcinku od ul. Poziomkowej do ronda wprowadzony zostanie ruch wahadłowy, a od piątku, po porannym szczycie, droga na tym odcinku zostanie zamknięta. Utrudnienia potrwają około dwóch tygodni.Kierowcy mogą korzystać z możliwych dróg alternatywnych tj: ulicami Poziomkową oraz Bukową/Stokrotki lub ulicami Przytulną i Krajobrazową (patrz rysunek). Urzędnicy proszą kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz w miarę możliwości omijanie newralgicznego odcinka drogi.

Dla pojazdów ciężarowych objazd od strony Wołczkowa prowadzi przez Bezrzecze, Skarbimierzyce, Lubieszyn i dalej w kierunku Dobrej.

Z uwagi na zamknięty odcinek drogi, od piątku, 18 września od godz. 9:00 nastąpi zmiana tras linii autobusowych 105 oraz 121:

Linia 105 - przystanek końcowy zostanie zlokalizowany w zatoce autobusowej w ciągu ulicy Szczecińskiej, naprzeciwko sklepu Netto (przystanek Dobra Przytulna). Uruchomiony zostanie dodatkowy przystanek dla wysiadających w ciągu ulicy Szczecińskiej na wysokości skrzyżowania z ulicą Przytulną. Nie będą obsługiwane przystanki Dobra Rondo oraz Dobra Osiedle.

Linia 121 - autobus kursować będzie objazdem przez ulice Poziomkową oraz Stokrotki. Nie będzie obsługiwany przystanek Dobra Rondo, a przystanek Dobra Stokrotki nż. w kierunku Grzepnicy zostanie przeniesiony do nowej lokalizacji tymczasowej w ciągu ulicy Stokrotki. W kierunku Grzepnicy uruchomiony zostanie dodatkowy przystanek w ciągu ulicy Szczecińskiej na wysokości skrzyżowania z ulicą Przytulną.

"Zamknięcie odcinka ul. Szczecińskiej związane jest z koniecznością przesunięcia osi jezdni, w związku ze skutkami awarii sieci kanalizacji deszczowej, która wystąpiła pod koniec czerwca oraz z zasadnością rozdzielenia ruchu pieszego od rowerowego na możliwie jak największym przebiegu ścieżki. Prowadzenie prac przy całkowitym zamknięciu drogi pozwoli maksymalnie skrócić czas potrzebny na realizację inwestycji. Na okres prowadzenia robót na tym odcinku zapewniony będzie bezpieczny, wygrodzony ciąg pieszy. Przepraszamy za utrudnienia" - informuje Tomasz Kakowski z Urzędu Gminy Dobra.

Utrudnienia potrwają około dwóch tygodni. Dodatkowe informacje w związku z zamknięciem ulicy Szczecińskiej będą przekazywane na bieżąco.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama