Zaloguj się | Rejestracja

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie

środa, 09 września 2020 r., godz. 13:29  |  Wersja do druku

Na przełomie września i października rozpocznie się akcja bezpłatnych szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców gminy Dobra. Do programu mogą przystąpić osoby od 65 roku życia, które zamieszkują na terenie naszej gminy. Akcja finansowana jest z budżetu Gminy Dobra w ramach realizacji Gminnego Programu Zdrowotnego na 2020 r.Przewidywany termin dostawy szczepionek i rozpoczęcia szczepień to koniec września / początek października.

Chętne osoby mogą się zgłaszać do placówek medycznych działających na terenie Gminy Dobra:

1. Centrum Medyczne AGMED w Mierzynie, ul. Grafitowa 4
tel. 91 48 33 808
2. Centrum Medyczne AGMED filia w Dobrej, ul. Graniczna 24a
tel. 91 311 33 01
3. Przychodnia Medycyny Rodzinnej SALUS w Dołujach, ul. Daniela 32
tel. 91 311 88 19
4. Przychodnia Medycyny Rodzinnej GÓRNA w Bezrzeczu, ul. Górna 18b
tel. 91 818 20 10

Ilość szczepionek jest ograniczona. Osoby, które nie będą zdeklarowane w w/w placówkach, będą zaszczepione za okazaniem ważnego (24 godz.) zaświadczenia lekarskiego o dobrym stanie zdrowia oraz mogą zostać poproszone o pokrycie kosztów wykonania szczepienia (szczegóły w placówkach). Prosimy o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości - dowodu osobistego.

Informujemy, że od 1 września dla osób powyżej 75 roku życia istnieje możliwość zamówienia recepty na bezpłatną szczepionkę przeciwko grypie w poradni lekarza rodzinnego (POZ). Dodatkowe informacje na temat częściowo refundowanych szczepień przeciwko grypie można uzyskać na stronie pacjent.gov.pl.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 91 424 19 79 w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobrej.

Zakażenie wirusem grypy wiąże się ze szczególnym niebezpieczeństwem dla pacjentów z grup ryzyka: dzieci, kobiet w ciąży i osób starszych. Grypa może prowadzić do wielonarządowych powikłań groźnych dla zdrowia i życia. Do najczęstszych z nich należą: zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli, zapalenie mięśnia sercowego oraz niewydolność oddechowa. Jest to wirusowa choroba zakaźna układu oddechowego, która przenosi się pomiędzy ludźmi drogą kropelkową, gdy osoba chora mówi, kaszle, kicha. Największa liczba zachorowań występuje w okresie jesienno-zimowym. Szczyt epidemii grypy w Polsce przypada między styczniem a kwietniem. Najskuteczniejszym sposobem ochrony jest szczepienie przeciwko grypie. Szczepienia zapobiegają chorobie i jej powikłaniom, zmniejszają liczbę hospitalizacji z powodu zakażeń układu oddechowego, zaburzeń krążenia i niedokrwiennych udarów mózgu.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama