Zaloguj się | Rejestracja

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

czwartek, 27 sierpnia 2020 r., godz. 08:02  |  Wersja do druku

Wszystkie publiczne szkoły podstawowe w gminie Dobra opublikowały już informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021. Szkoły wdrożyły zalecenia MEN i GIS związane z epidemią koronawirusa.PSP Mierzyn

Na terenie szkoły będzie obowiązek noszenia maseczki przez osoby dorosłe niepracujące w szkole oraz uczniów.

Z uczniem klas 1. na rozpoczęcie roku szkolnego w hali sportowej może przyjść tylko 1 rodzic lub opiekun. Rodzic wchodzi do hali na trybuny po przekazaniu dziecka wychowawcy. O godz. 9:00 odbędzie się spotkanie z dyrektorem i wychowawcami w hali sportowej. Uczniowie klasy 1a, 1b wchodzą wejściem od strony parkingu równoległego do ulicy, a uczniowie klas 1c, 1d wchodzą wejściem nr 3 od strony dużego parkingu - zobacz mapkę.

Uczniowie klas 2, 3, 4 wchodzą na teren szkoły samodzielnie. Klasy 2. rozpoczęcie roku mają o godz. 8:00 w salach 0.32 (klasa 2a), 0.37 (klasa 2b), 0.40 (klasa 2c), 0.44 (klasa 2d) i 0.48 (klasa 2e). Klasy 3. spotykają się o godz. 8:15 w salach: 0.34 (klasa 3a), 0.38 (klasa 3b), 0.42 (klasa 3c), 0.46 (klasa 3d).

Klasy 4. spotykają się o godz. 11:00 z dyrektorem i wychowawcami w hali sportowe. Uczniowie klas 4a i 4b wchodzą wejściem nr 2 od strony parkingu równoległego do ulicy, a uczniowie klas 4c i 4d wejściem nr 3 od strony dużego parkingu - zobacz mapkę.

Klasy 5-8 rozpoczynają rok szkolny online za pomocą platformy Classroom: klasy 5 o godz. 10:00, klasy 6 o godz. 11:00, klasy 7 o godz. 12:00, a klasy 8 o godz. 13:00.

Wychowawcy przekażą uczniom zasady bezpieczeństwa obowiązujące od 1 września zgodnie z procedurą w warunkach epidemii, informacje o planie lekcji oraz o sposobie realizacji tygodniowego planu nauczania, a także informacje o podręcznikach i ćwiczeniach.

"Listy dzieci przyjętych do klas 1. na rok szkolny 2020/2021 zostaną wywieszone przed wejściem głównym do szkoły w dniu 25 sierpnia. Informację, do której klasy zostało przydzielone dziecko, będzie można uzyskać również telefonicznie: 91 483-13-40 lub mailowo: szkola@pspmierzyn.pl. W związku z zaleceniami GIS i MZ dotyczącymi zachowania rygoru sanitarnego nie odbędą się wcześniejsze zebrania wychowawców z rodzicami. W sprawach organizacyjnych wychowawcy będą się z Państwem kontaktować mailowo lub telefonicznie. Będziemy Państwa na bieżąco informować o otrzymanych z MEN, MZ i GIS wytycznych dotyczących nowego roku szkolnego" - wyjaśnia Dyrektor PSP w Mierzynie Iwona Kacperska-Kufel.

Przygotowując się do nowego roku szkolnego, którego tryb pracy jest w dalszym ciągu przedmiotem rozważań i analiz ze względu na ciągłe zagrożenie COVID-19, szczegółowe informacje dotyczące funkcjonowania szkoły zostaną przekazane rodzicom w najbliższym możliwym czasie za pomocą dostępnych środków przekazu (strona internetowa szkoły, dziennik Librus).

PSP Bezrzecze

Dyrekcja szkoły zaleca używanie maseczek/przyłbic podczas przemieszczania się po szkole. Dezynfekcja rąk dla klas starszych obowiązkowa przed wejściem do szkoły. Nie można gromadzić się na korytarzu, od razu trzeba udać się do wyznaczonych sal.

Klasy 1a i 1b rozpoczynają rok szkolny o godz. 9:00, klasy 1c i 1d o godz. 10:00, grupa 0a i 0b o godz. 11:00, a grupy 0c i 0d oraz PP o godz. 12:30 - wszystkie w sali gimnastycznej. Plan apelu: krótkie spotkanie z dyrekcją szkoły - z dzieckiem może przyjść tylko jeden rodzin/opiekun, rodzic/opiekun musi mieć zakryte usta i nos maseczką/przyłbicą, rodzic/opiekun musi zdezynfekować ręce przed wejściem na salę, wejście na salę odbywa się drzwiami bocznymi (wejście przez bramę od strony śmietników), na sali gimnastycznej będzie jedno wspólne miejsce siedzące dla rodzica/opiekuna i dziecka/ucznia. Później odbędzie się spotkanie z wychowawcami - wszystkie ważne informacje ze spotkania zostaną przekazane rodzicom również poprzez pocztę e-mail, stronę www szkoły lub dziennik elektroniczny, opieka w świetlicy szkolnej i grupach 0 zapewniona jest od godziny 7:00.

Zobacz harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego przez klasy 2-8
Dodatkowe informacje dla uczniów i rodziców

PSP Dobra

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego w budynku szkoły mogą przebywać wyłącznie: uczniowie, nauczyciele, inni pracownicy szkoły i służb medycznych. Tylko z uczniami klas pierwszych może przyjść jeden rodzic lub opiekun. Pozostali rodzice nie mogą wejść do budynku szkoły.

Uczniowie mogą wchodzić do szkoły o wyznaczonych godzinach przez określone wejścia - zobacz harmonogram.

Uczniowie wchodzą pojedynczo z zachowaniem dystansu społecznego (2 m) ubrani w maseczki ochronne, w wyjątkowych sytuacjach zdrowotnych w przyłbice. Przy wejściu do szkoły uczniowie dezynfekują ręce.

PSP Dołuje

Rozpoczęcie roku planowane jest w sali gimnastycznej w godz. 9:00 (klasy 1-3) i 10:00 (klasy 4-8). Tylko z uczniami klas pierwszych może przyjść jeden rodzic lub opiekun, który musi mieć zakryte usta i nos. Pozostali rodzice nie mogą wejść do budynku szkoły.

Uczniowie wchodzą pojedynczo z zachowaniem dystansu społecznego (2 m) ubrani w maseczki ochronne lub przyłbice. Przy wejściu do szkoły uczniowie dezynfekują ręce. Więcej informacji - tutaj.

PSP Rzędziny

Na terenie szkoły jest obowiązek zakrywania ust i nosa. Uczniowie klas 1-8 wchodzą do szkoły samodzielnie wg załączonego harmonogramu.


Szczegółowe informacje dotyczące funkcjonowania szkół po rozpoczęciu roku zostaną przekazane w najbliższym czasie za pomocą stron internetowych szkół i dziennika Librus.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama