Zaloguj się | Rejestracja

Wnioski o zasiłki i świadczenia w OPS w Dobra

środa, 12 sierpnia 2020 r., godz. 17:06  |  Wersja do druku

Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrej przypomina o składaniu wniosków na okres świadczeniowy 2020/2021. Przyjmowane są wnioski o zasiłki rodzinne, świadczenia z funduszu alimentacyjnego oraz świadczenia Dobry Start, które jest przeznaczone dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny.Od 1 lipca wnioski przyjmowane są w formie elektronicznej za pośrednictwem: bankowości elektronicznej, portalu empatia.mrpips.gov.pl lub portalu PUE ZUS.

Od 1 sierpnia wnioski składane są także drogą tradycyjną w formie papierowej bezpośrednio w Referacie Świadczeń Rodzinnych Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej (ul. Graniczna 24a) lub za pośrednictwem poczty. W holu ośrodka została wystawiona urna, do której można wrzucać kompletnie wypełnione wnioski.

Z uwagi na sytuację zagrożenia epidemicznego przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w trakcie załatwiania spraw w ośrodku, dezynfekcji rąk oraz ograniczeniu ilości osób przebywających jednorazowo w holu.

Złożenie wniosku w miesiącu lipcu lub sierpniu o świadczenie Dobry Start gwarantuje jego wypłatę nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (wrzesień, październik, listopad), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

Świadczenie Dobry Start to 300 zł na wyprawkę szkolną, przyznawane bez względu na osiągany dochód. Przysługuje raz w roku na każde dziecko rozpoczynające rok szkolny, uczące się w szkole podstawowej, ponadpodstawowej, szkole dla dorosłych lub szkole policealnej do ukończenia 20 roku życia. Osoby legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności mogą otrzymać wsparcie do 24 roku życia. Programem nie zostały objęte dzieci w zerówce oraz studenci.

Wnioski o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy 2020/2021 należy złożyć w terminie od 1.08.2020 do 31.08.2020, wówczas wypłata świadczeń za miesiąc listopad następuje do 30 listopada 2020 r. W przypadku złożenia wniosków od 1 września do 31 października 2020 r. ustalenie prawa i wypłata świadczeń przysługujących za listopad i grudzień następuje do 31 grudnia 2020 r.

Wnioski o świadczenia z funduszu alimentacyjnego należy składać od 1.08.2020 do 31.08.2020 r. wraz z dokumentami na nowy okres świadczeniowy 2020/2021. Ustalenie i wypłata świadczeń przysługujących za październik następuje do dnia 31 października br. Wnioski złożone od dnia 1 września do dnia 31 października - ustalenie i wypłata świadczeń za miesiąc październik następuje do dnia 30 listopada br.

Przypominamy, że osoby które korzystają ze świadczenia wychowawczego w ramach programu Rodzina 500+ w tym roku nie składają wniosków, ponieważ okres świadczeniowy, na który zostało przyznane świadczenie, trwa do 31 maja 2021 r.

Źródło: OPS w Dobrej

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama