Zaloguj się | Rejestracja

Kocie przedszkole w schronisku w Dobrej

wtorek, 11 sierpnia 2020 r., godz. 11:06  |  Wersja do druku

Jak co roku o tej porze najbardziej licznymi podopiecznymi schroniska w Dobrej są kocięta, które po przyjęciu i odbyciu trzydniowej kwarantanny trafiają do kociego przedszkola - wydzielonego miejsca w Domu Kota. Tam z niecierpliwością i pod troskliwą opieką czekają na przytulenie się do przyszłego właściciela.Aktualnie około 30 szylkretek, burasków, pręgusków, tygrysków, pingwinków, czarnulek, kocurów i kotek w wieku do 6 miesięcy jest już gotowych do zamieszkania w nowych domach.

"Jesteśmy pewni, że podczas odwiedzin w Domu Kota niejeden z kociaków skradnie Państwa serce. Wszystkie nasze przedszkolaki są zaszczepione, odrobaczone i posiadają czip" - zachęca do adopcji Katarzyna Hermanowicz, Dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej.

W izolatkach poddanych leczeniu jest około 40 kociąt, które w najbliższych dniach dołączą do pozostałych adopcyjnych przedszkolaków. Na nowe domy czekają również dorosłe koty, które dumnie krążą i wylegują się przed Domem Kota w oczekiwaniu na nowy dom.

Co powinniśmy wiedzieć o adopcji kotów?

1. Adopcje kotów odbywają się w dniach piątek - sobota oraz w niedziele handlowe w godzinach 10:00-15:30.
2. Każdy adoptujący otrzyma bezpieczne kartonowe pudełko do transportu zwierzaka do domu (nie trzeba mieć ze sobą kontenera).
3. Każdy właściciel kota otrzyma książeczkę zdrowia i zalecenia lekarza weterynarii.
4. Wszystkie koty są zaszczepione, odrobaczone, zaczipowane.
5. Koszt adopcji kociąt do 6 m-cy wynosi 25 zł, dorosłych kotów - 20 zł.
6. Schronisko gwarantuje darmową sterylizację wszystkich adoptowanych kociąt w okresie 6 miesięcy od dnia adopcji.
7. Podczas odwiedzin zwierząt w schronisku obowiązują maseczki ochronne oraz dezynfekcja rąk.

"Zapraszamy Państwa serdecznie do odwiedzin i adopcji" - poleca Katarzyna Hermanowicz.

Źródło: Katarzyna Hermanowicz, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej
Fot. Przemysław Adamski

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama