Zaloguj się | Rejestracja

Szymon Urbaniak najszybszy na Slovakia Ring

niedziela, 09 sierpnia 2020 r., godz. 19:04  |  Wersja do druku

Wielokrotny mistrz Polski w kartingu wyczynowym i jeden z najszybszych zawodników młodego pokolenia Szymon Urbaniak z Mierzyna wygrał wyścig International Carbonia Cup 2020 na torze Slovakia Ring w Słowacji. To był jego debiut za kierownicą bolidu F3 Dallary F314.5 sierpnia 2020 r. na torze Slovakia Ring w Słowacji odbyła się 5 runda International Carbonia Cup 2020. To wyścigi, podczas których startują samochody różnej klasy i kategorii. Najszybszy na torze w swojej kategorii był Szymon Urbaniak, wielokrotny mistrz Polski w kartingu wyczynowym. To był jego debiut za kierownicą nowego bolidu F3 Dallary F314, którym potwierdził swój potencjał kierowcy wyścigowego.

Młody mieszkaniec Mierzyna odziedziczył pasję do ścigania po ojcu, z którym tworzą wspólnie U.R.B Racing Team.

"Zajmujemy się tym od 10 lat. W wieku 5 lat Szymon trenował już karting wyczynowy. Dwa lata później zadebiutował w Niemczech i tam wygrał swój pierwszy tytuł. Jest 5-krotnym mistrzem Polski w kartingu wyczynowym w czterech kategoriach. Jest również drugim wicemistrzem Europy centralno-wschodniej oraz mistrzem Niemiec. Od samego początku był wyjątkowym zawodnikiem" - opowiada Michał Urbaniak, tata Szymona.

Od początku swojej kartingowej przygody Szymon notował sukcesy. Jako drugi Polak, po Robercie Kubicy, wygrał kartingowe mistrzostwa Niemiec. W 2017 r. został pierwszym historycznym, kartingowym mistrzem Polski Akademii Junior OK-CIK FIA. Jako pierwszy zawodnik w historii naszego kraju został również nominowany do akademii Orlen Teamu. Do największych sukcesów młodego kierowcy zaliczyć można miejsce w pierwszej piątce światowej Vortex Rok Cup International Final 2016 r. rozgrywanej we włoskim Lonato. Sukces wydaje się tym większy, że Szymon jako jeden z nielicznych kierowców wśród ponad 400 startujących w tej imprezie, na torze South Garda Karting występował po raz pierwszy.

W poprzednim sezonie zadebiutował w międzynarodowej europejskiej serii Carbonie Cup w klasie C1 do 1400 cm3. Szymon wygrał pięć z siedmiu rund rozegranych w czterech europejskich państwach nie dając szans rywalom i bezkompromisowo wygrywając rywalizację w klasie Performer BEC 1000. Jako jednemu z najszybszych polskich kierowców, otwiera to drogę do wyższych serii wyścigowych.

Szymon Urbaniak to niezwykle ambitny i utalentowany kierowca mający jeden cel - NTT IndyCar Series. To światowa seria wyścigowa rozgrywana w Stanach Zjednoczonych. Czas pokaże czy spełni swoje marzenia. Nie raz pokazał, że potrafi się ścigać i jest zdeterminowanym kierowcą. Talent, ciężka praca i brak kompleksów z pewnością ułatwią Szymonowi walkę ze światową czołówką na najszybszych torach świata.

Źródło: U.R.B Racing Team

Szymon Urbaniak - mistrz serii Carbonia Cup:
Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama