Zaloguj się | Rejestracja

Bardzo dobre wyniki egzaminów 8 klas w gminie Dobra

środa, 05 sierpnia 2020 r., godz. 09:44  |  Wersja do druku

Znamy już dokładne wyniki egzaminów 8 klas. Uczniowie z gminy Dobra bardzo dobrze poradzili sobie z testem. Wyniki naszych ósmoklasistów są najwyższe w regionie i zdecydowanie lepsze od średniej krajowej.W całym kraju obowiązkowy egzamin ósmoklasisty zdawało 343 tys. uczniów. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej, a jego wynik jest brany pod uwagę przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Ósmoklasiści pisali egzamin z trzech przedmiotów - języka polskiego, matematyki i wybranego języka obcego.

Za rozwiązanie zadań z języka polskiego ósmoklasiści z gminy Dobra uzyskali średnio 62% punktów możliwych do zdobycia. To o 3 punkty procentowe więcej od średniej krajowej, która wynosi 59% punktów.

Wyniki z języka polskiego:
Gmina Dobra - 61,91%
Gmina Kołbaskowo - 61,54%
Szczecin - 59,67%
Gmina Police - 51,53%
Gmina Nowe Warpno - 44,00%
Średnia krajowa - 59%


Reklama:Test z matematyki uczniowie z gminy Dobra rozwiązali uzyskując średnio 52% punktów. To o 6% więcej od średniej krajowej, która z matematyki wyniosła 46%.

Wyniki z matematyki:
Gmina Dobra - 52,48%
Szczecin - 51,06%
Gmina Kołbaskowo - 44,83%
Gmina Police - 40,79%
Gmina Nowe Warpno - 30,17%
Średnia krajowa - 46%

Z języka angielskiego (najczęściej wybierany język obcy) ósmoklasiści z gminy Dobra dostali średnio 67% punktów - o 13% więcej niż średni krajowy wynik z egzaminu z języka angielskiego, który wyniósł 54% punktów.

Wyniki z języka angielskiego:
Gmina Dobra - 66,69%
Szczecin - 62,51%
Gmina Kołbaskowo - 60,61%
Gmina Police - 48,18%
Gmina Nowe Warpno - 27,50%
Średnia krajowa - 54%

Bardzo dobrze z egzaminem ósmoklasisty poradzili sobie uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie. Z języka polskiego uzyskali średnio 64% punktów możliwych do zdobycia, z matematyki - 57%, a z języka angielskiego - 74%.

Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu z języka polskiego uzyskali średnio 66% punktów, z matematyki - 55%, a z języka angielskiego - 73%.

Ósmoklasiści z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej z języka polskiego uzyskali 58% punktów, z matematyki - 49%, a z języka angielskiego - 57%.

Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dołujach z języka polskiego uzyskali średnio 57% punktów, z matematyki - 45%, a z języka angielskiego - 61%.

Wyniki egzaminu w Publicznej Szkole Podstawowej w Rzędzinach były następujące: język polski - 50%, matematyka - 33%, język angielski - 40%.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty będą decydować o tym, czy uczeń dostanie się do wybranej szkoły średniej. Listy przyjętych uczniów szkoły ponadpodstawowe opublikują 12 sierpnia.

Źródło: Centralna Komisja Egzaminacyjna, ZEAS Dobra, UG Dobra

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama