Zaloguj się | Rejestracja

Apel o rozsądne korzystanie z wody

piątek, 19 czerwca 2020 r., godz. 09:33  |  Wersja do druku

Wójt Gminy Dobra zwróciła się z prośbą do mieszkańców gminy o rozważne i możliwie oszczędne korzystanie z wody dostarczanej z gminnej sieci wodociągowej. Pobór wody do napełnienia basenu czy podlewania trawnika może spowodować, że w tym samym momencie innym braknie jej do celów bytowo-socjalnych w gospodarstwach domowych.Produkcja wody w stacjach uzdatniania jest obecnie znacznie wyższa niż w lipcu zeszłego roku, w najbardziej szczytowym okresie. Przykładowo w stacji uzdatniania wody w Skarbimierzycach jest o ok. 20-25 m3 na godzinę wyższa niż w lipcu 2019 roku.

"Prosimy o wyrozumiałość i oszczędzanie wody. Szanujmy się nawzajem i pamiętajmy, że nie jesteśmy sami. Pobór wody do napełnienia basenu czy podlewania trawnika może spowodować, że w danym momencie innym braknie jej do celów bytowo-socjalnych" - apeluje Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

W przypadku, gdy pomimo apeli pobór wody nie zostanie zmniejszony, możliwe jest wprowadzenie od 1 lipca 2020 r. zakazu pobierania wody z gminnych urządzeń wodociągowych do podlewania ogródków działkowych, zieleńców przydomowych oraz upraw rolnych w godz. 6:00 - 10:00 oraz 16:00 - 23:00.


Reklama:Podobny zakaz wprowadziła już Gmina Kołbaskowo. W godzinach od 6:00 do 23:00 dla obszarów miejscowości Ustowo, Kurów, Siadło Dolne, Siadło Górne, Stobno, Przylep, Ostoja i Rajkowo wprowadzono się zakaz poboru wody z sieci wodociągowych do podlewania i zraszania trawników, klombów, ogrodów warzywnych, podlewania upraw działkowych, rolnych i sadowniczych oraz napełniania basenów przydomowych. Niezastosowanie się do wprowadzonego zakazu spowoduje odpowiedzialność przewidzianą w przepisach o wykroczeniach.

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama