Zaloguj się | Rejestracja

30 lat samorządu terytorialnego w Polsce

środa, 27 maja 2020 r., godz. 11:01  |  Wersja do druku

27 maja to szczególny dzień, w którym obchodzimy święto samorządu terytorialnego w Polsce. Dokładnie 30 lat temu, 27 maja 1990 r. odbyły się pierwsze wybory do rad gmin. Dzień wcześniej weszła w życie ustawa o samorządzie terytorialnym. Ten historyczny moment, święto lokalnej demokracji doskonale pamięta dwójka radnych Gminy Dobra Władysława Gruszczyńska i Jerzy Stachowicz, którzy nieprzerwanie od 30 lat pracują na rzecz rozwoju naszego regionu.Rok 2020 to szczególny czas dla polskiej samorządności. To właśnie w tym roku świętujemy 30-lecie uchwalenia z inicjatywy Senatu RP ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym, a także 30. rocznicę pierwszych wyborów samorządowych (do rad gmin), które odbyły się 27 maja 1990 roku. To niezwykle ważne daty, gdyż na ich kanwie osiem lat później usamorządowiono powiaty.

Tegoroczna okrągła rocznica to doskonała okazja do tego, by wspólnie świętować polską samorządność, a także dowiedzieć się więcej na jej temat.

"To czas wielkiego zaangażowania wspólnot lokalnych w rozwój kraju. Samorząd terytorialny pozwolił zdecentralizować zarządzanie krajem, oddając głos obywatelom. Te 30 lat to czas ciężkiej pracy, której ogromny sukces możemy teraz podziwiać. To też czas, w którym gmina Dobra bardzo się zmieniła. Z małej, wiejskiej gminy staliśmy się silną i prężną gminą, która jest stawiana jako wzór do naśladowania. Za nami wiele zmian, a przed nami nowe wyzwania, zadania i projekty" - mówi Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

"27 maja to także Dzień Pracownika Samorządowego. W tym dniu pragnę złożyć najlepsze życzenia wszystkim samorządowcom. Życzę Wam dużo zdrowia, pogody ducha oraz pomyślności w życiu zawodowym i osobistym. Szczególnie pragnę podziękować pracownikom samorządowym w gminie Dobra. Dziękuję Wam za codzienną pracę i troskę o interesantów oraz dobro naszej małej ojczyzny jaką jest gmina Dobra" - dziękuje samorządowcom wójt Teresa Dera.

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama