Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Dobra chroni dane swoich mieszkańców

piątek, 24 kwietnia 2020 r., godz. 06:55  |  Wersja do druku

Wójt Gminy Dobra Teresa Dera nie zgadza się na przekazanie danych osobowych Poczcie Polskiej, na podstawie maila, który przesłał do wszystkich samorządów państwowy operator pocztowy. "Zapewniam wszystkich mieszkańców Gminy Dobra, że ich dane osobowe są bezpieczne i nie będą przekazywane z naruszeniem prawa innym podmiotom" - mówi wójt Teresa Dera.Gmina Dobra, podobnie jak inne samorządy, otrzymała e-mail od Poczty Polskiej w sprawie przekazania danych ze spisu wyborców. Państwowy operator pocztowy domaga się w nim udostępnienia m.in. adresu, imienia i nazwiska, numeru PESEL. Wiadomość nie została imiennie podpisana.

"Złożony przez Pocztę Polską wniosek zawiera istotne braki formalne, które uniemożliwiają jego rozpatrzenie. Moim obowiązkiem, jako Wójta Gminy Dobra, jest ochrona danych naszych mieszkańców. Jeśli nie ma podstawy prawnej do przekazania takich danych, na pewno nie będą one udostępnione zewnętrznym podmiotom. Udostępnienie tak ważnych i chronionych danych osobowych, nie może odbywać w sposób niezgodny z przepisami" - mówi Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

"Zapewniam wszystkich mieszkańców Gminy Dobra, że ich dane osobowe są bezpieczne i nie będą przekazywane z naruszeniem prawa innym podmiotom" - dodaje wójt Teresa Dera.

Również Sieć Obywatelska Watchdog Polska, Fundacja Panoptykon, Helsińska Fundacja Praw Człowieka i Fundacja im. S. Batorego zaapelowały do przedstawicieli administracji samorządowej, by trzymali się prawa w Polsce i powstrzymali się od przekazania Poczcie Polskiej danych zawartych w spisach wyborców. We wspólnym oświadczeniu organizacji napisali:

"Póki ustawa o wyborach korespondencyjnych nie została przyjęta, Poczta nie jest organizatorem wyborów, a polecenia premiera nie mogą być podstawą przetwarzania list wyborców" - czytamy w oświadczeniu organizacji.

Wciąż nie ma przyjętej ustawy, która wprowadzałaby wybory korespondencyjne dla wszystkich Polaków. W tej chwili stosowna ustawa jest w Senacie.

Przypomnijmy, pod koniec marca Wójt Gminy Dobra, jako organ odpowiedzialny za przygotowanie i przeprowadzenie wyborów Prezydenta RP, wystąpiła do Marszałka Sejmu RP i Komisarza Wyborczego w Szczecinie z prośbą o przesunięcie terminu wyborów, które planowo mają się odbyć 10 maja 2020 r.

"Zwracam się z prośba o przesunięcie terminu wyborów Prezydenta RP. Pozwoli to na bezpieczne przygotowanie i przeprowadzenie tak ważnych dla naszego kraju wyborów. Bezpieczeństwo, zdrowie mieszkańców gminy i osób obsługujących wybory jest najważniejsze. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie swoje i swoich najbliższych, a zagrożenie, w obliczu którego stoimy jest bardzo duże" - wyjaśniała wójt Teresa Dera.

Zobacz treść pisma

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama