Zaloguj się | Rejestracja

Stowarzyszenia pomagają seniorom z gminy Dobra

czwartek, 16 kwietnia 2020 r., godz. 10:16  |  Wersja do druku

Stowarzyszenia z gminy Dobra prowadzą akcję pomocy dla seniorów i pacjentów onkologicznych. Pomoc polega m.in. na szyciu i dostarczaniu maseczek, płynu do dezynfekcji, pomocy w zakupach. Członkowie Stowarzyszenia Nasze Bezrzecze przesłali nam zdjęcia, jak szyją wielorazowe maseczki, które następnie trafiają do seniorów i osób potrzebujących z gminy Dobra."Codziennie zaopatrujemy w maseczki ok. 15 seniorów, osoby samotne lub z obciążeniami onkologicznymi, które nie są w stanie sobie poradzić. Do naszej akcji przyłączyła się również Dyrekcja PSP Bezrzecze i pracownicy szkoły, którzy dystrybuują maseczki wśród mieszkańców, za co im ogromnie dziękujemy. Jeśli macie w sąsiedztwie osobę, która potrzebuje maseczki, płynu do dezynfekcji lub jakiejkolwiek pomocy, dajcie znać" - informuje Patrycja Jurzysta-Żal ze Stowarzyszenia Nasze Bezrzecze .

Do stowarzyszenia cały czas napływają nowe zgłoszenia i zamówienia na maseczki, które po zakończonym procesie produkcji są poddawane dezynfekcji.

"Cieszymy się bardzo, bo pomocnych dłoni nam przybywa, proporcjonalnie do zgłaszanych zapotrzebowań. Mamy nawet jednego rodzynka wśród szwaczek. Chętnie przyjmiemy też gumki i materiały w każdej ilości" - mówi Patrycja Jurzysta-Żal.

Wśród członków Stowarzyszenia Nasze Bezrzecze są również wykwalifikowane terapeutki zajęciowe, które oferują nieodpłatną pomoc samotnym rodzicom, np. na czas zakupów lub innych obowiązków.

W razie pytań bądź zamówień należy skontaktować się z następującymi osobami:

Magdalena Sierguć - tel. 607 477 923
Halina Sromek - tel. 516 917 120
Małgorzata Matuszczak Bartel - tel. 600 106 912
Katarzyna Zaremba - tel. 502 273 909
Patrycja Jurzysta Żal - tel. 730 008 941.

"Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają" - dziękują członkowie Stowarzyszenia Nasze Bezrzecze.

Na terenie gminy Dobra pomagają również Koła Gospodyń Wiejskich z Mierzyna i Dołuj, a Caritas z Bezrzecza na początku kwietnia rozwoził paczki pomocowe dla seniorów.Maseczki dla seniorów od Gminy Dobra

Wkrótce do Urzędu Gminy Dobra powinna trafić pierwsza partia maseczek zamówionych na przełomie marca i kwietnia.

"Dostawa pierwszej partii maseczek do Gminy Dobra uległa opóźnieniu z przyczyn od nas niezależnych, mimo iż Gmina zrobiła wszystko, żeby maksymalnie przyspieszyć i uprościć dostawę. Gmina Dobra zakupiła maseczki u renomowanego dostawcy i w normalnych warunkach pierwsza partia powinna dotrzeć już 2 tygodnie temu. Od samego początku chcieliśmy zakupić maseczki z certyfikatami medycznymi oraz z certyfikacją CE - czyli takie, które są stosowane w służbach medycznych ze względu na ich skuteczność i bezpieczeństwo użytkowania. Jednak w okresie epidemii pierwszeństwo w otrzymywaniu tego typu materiałów mają szpitale i placówki medyczne, gdzie ratowane jest ludzkie życie. Celowo nie wybieraliśmy okazjonalnych ofert proponowanych przez przypadkowych i często nieuczciwych sprzedawców, którzy obiecują ogromne ilości taniego sprzętu, ale pod warunkiem zapłaty z góry.

Obecnie większość sprzętu medycznego, w tym maseczki, produkowane są przy pełnym dozorze sanitarnym w krajach azjatyckich, głównie w Chinach. Z uwagi na bardzo duże potrzeby zakupiony sprzęt dostarczany jest przez transport lotniczy oferowany przez duże koncerny logistyczne. Na lotnisku w Warszawie występują duże opóźnienia w odprawach celnych i procedurach kontrolnych. Spowodowane jest to ogromnym zwiększeniem importu oraz bardzo dużymi brakami kadrowymi w służbach celnych. Powoduje to ogromne opóźnienia w dostawach.

Pierwsza partia 3500 maseczek zamówionych przez Gminę Dobra powinna dotrzeć jeszcze w tym tygodniu. Ustaliliśmy z firmą kurierską, że sami odbierzemy przesyłkę ze szczecińskiego magazynu, aby przyspieszyć dostawę do naszej gminy. Po odbiorze maseczki natychmiast zostaną podzielone na pakunki po 5 sztuk i rozdysponowane wśród seniorów. Kolejne dostawy również zostaną jak najszybciej rozdysponowane.

Przypominamy, że akcja przeznaczona jest przede wszystkim dla naszych seniorów. Cześć maseczek rozdamy przy dużych sklepach na terenie gminy w czasie godzin zakupów przeznaczonych dla seniorów między godz. 10:00 a 12:00. Seniorom, którzy nie wychodzą z domów, dowieziemy maseczki do posesji. O dokładnej dacie i godzinach dystrybuowania maseczek poinformujemy w oddzielnym komunikacie, kiedy tylko maseczki dotrą do Urzędu Gminy Dobra" - informuje Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

Źródło: Stowarzyszenie Nasze Bezrzecze

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama