Zaloguj się | Rejestracja

Nielegalne przekroczenie granicy w Buku

piątek, 03 kwietnia 2020 r., godz. 14:32  |  Wersja do druku

Dzisiaj w godzinach popołudniowych doszło do próby nielegalnego przekroczenia granicy w gminie Dobra. Obywatele Ukrainy wracali z pracy w Berlinie i nie chcąc poddać się kwarantannie próbowali przejechać granicę na wysokości wjazdu na ścieżkę rowerową w Buku. Zatrzymał ich sołtys Buku, który wezwał straż gminną.Do zdarzenia doszło w piątek, 3 kwietnia w godzinach popołudniowych. Obywatele Ukrainy wracając z pracy w Berlinie chcieli ominąć przejście w Kołbaskowie, co wiązałoby się z koniecznością odbycia 14-dniowej kwarantanny. Próbowali więc nielegalnie przekroczyć granicę na wysokości wjazdu na ścieżkę rowerową w Buku.

W momencie przekraczania granicy mężczyzn zatrzymał sołtys Buku Zbigniew Hedrych, który wezwał na miejsce straż gminną. Mężczyźni trafią na kwarantannę. Grożą im też konsekwencje prawne związane z nielegalnym przekroczeniem granicy.

Granice Polski są zamknięte w związku z zagrożeniem koronawirusem. Na drogach granicznych w Lubieszynie, Buku, Stolcu i Kościnie ustawiano zapory blokujące. Jedyne czynne przejście graniczne w powiecie polickim znajduje się w Kołbaskowie. Od 27 marca 2020 r. osoby przekraczające granicę muszą się poddać obowiązkowej 14-dniowej kwarantannie.

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama