Zaloguj się | Rejestracja

Lampy solarne z czujnikami ruchu - testy

poniedziałek, 09 marca 2020 r., godz. 15:12  |  Wersja do druku

W Mierzynie na okres testowy zainstalowano lampy solarne nowej generacji z czujnikami ruchu. Kiedy czujniki nie rejestrują ruchu lampa świeci minimalną mocą (10-30%) oszczędzając energię. Po wykryciu ruchu lampy zwiększają swoją moc do 100%."Na ulicy Komercyjnej w Mierzynie zamontowaliśmy na testy lampy solarne nowej generacji. Chcemy sprawdzić całkowicie nową technologię" - mówi Z-ca Wójt Gminy Dobra Rafał Zahorski.

Lampy mają zainstalowane na obudowie bardzo wydajne panele fotowoltaiczne, wyposażone są w oszczędne LEDy nowej generacji, a akumulatory znajdują się w środku. Latarnie wyposażone są też w czujniki ruchu i sterowniki - mają 12 różnych programów świecenia.

"Kiedy nie ma ruchu wokół lampy, świeci ona minimalną mocą - do 10% do 30%. W momencie wykrycia ruchu, np. kiedy przechodzi pieszy, lampa zwiększa swoją moc świecenia do 100%" - wyjaśnia Rafał Zahorski. "Testy będą trwały ok. miesiąca. W momencie kiedy lampy zostaną pozytywnie zweryfikowane przez nas i przez mieszkańców, będziemy się zastanawiali nad montażem w przyszłości już tylko tych lamp nowej generacji. Natomiast stare lampy będziemy modyfikować" - mówi Z-ca Wójt Gminy Dobra.

Nowoczesne lampy ładują się nawet podczas niewielkiej ilości słońca i są bardzo wydajne - po naładowaniu świecą kilka dni. Jedna z testowanych lamp ma sterowanie za pomocą pilota, co umożliwia szybką i prostą zmianę programu świecenia. Montaż nowych lamp zajął tylko kilka godzin.

"Ekologiczne lampy z LEDA-ami i panelami solarnymi to przyszłość oświetlenia w miastach i gminach. Tego oświetlenie będzie w przyszłości dominujące i my jako gmina też musimy dopasowywać się do tych energooszczędnych i ekologicznych trendów" - mówi Rafał Zahorski.

Lampy solarne z czujnikami ruchu:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama