Zaloguj się | Rejestracja

Biegacze i Morsy posprzątali las

niedziela, 01 marca 2020 r., godz. 20:54  |  Wersja do druku

Ekipa Human Waste Zone z gminy Dobra oraz Muffinkowe Morsy połączyli siły i wspólnie spędzili niedzielę na sprzątaniu Puszczy Wkrzańskiej. W ciągu 2 godzin udało się zebrać ponad tonę śmieci.Ekipa ExtremE Wolf z gminy Dobra, na fali popularności jaką zdobyła biegami na gołą klatę w Grzepnicy oraz imprezie "Wataha" w Puszczy Wkrzańskiej, postanowiła zabrać się za sprzątanie lasów. W tym celu powołano do życia projekt ekologiczny Human Waste Zone, który zakłada przemyślaną, szybką i skoordynowaną akcję usuwania śmieci z terenów leśnych.

Akcje prowadzone są w sposób metodyczny i przemyślany uwalniając za każdym razem jedną z zaśmieconych stref, zmieniając jej kolor z czerwonego na zielony.

W niedzielę, 1 marca ekipa Human Waste Zone połączyła siły z Muffinkowymi Morsami. Ok. 30 osób wspólnie posprzątało Puszczę Wkrzańską wzdłuż ulicy Podbórzańskiej - na odcinku o długości 1,5 km. W ciągu 2 godzin udało się zebrać ponad tonę śmieci, które trafiły do podstawionego kontenera.

"Zebraliśmy razem cały kontener odpadów i udowodniliśmy, że wspólne działania mogą przyczynić się do usunięcia z lasu aż 1115 kg śmieci. Asia świetna robota" - podsumował akcję Daniel Krępa z Human Waste Zone.

Zobaczcie zdjęcia z akcji

Niestety teren Puszczy Wkrzańskiej wzdłuż ulicy Podbórzańskiej jest notorycznie zaśmiecany. Trafiają tu przede wszystkim odpady budowlane i poremontowe.

"Potrzeba zdecydowanych działań, żeby zmienić tę sytuację. Najlepszy byłyby monitoring przy wjeździe i wyjeździe z ul. Podbórzańskiej. Można wtedy sprawdzić czy ktoś pozbywa się w lesie odpadów. Ważne są też tablice z informacją, że teren jest monitorowany. W innym przypadku trzeba będzie co tydzień sprzątać las" - mówi Daniel Krępa.

Puszcza Wkrzańska jest popularnym miejscem spędzania wolnego czasu przez mieszkańców.

Za 2 tygodnie ekipa Human Waste Zone planuje akcję sprzątania okolic jeziora Głębokie. Organizatorzy zapraszają mieszkańców do udziału i zapewniają cały sprzęt. Szukajcie informacji o akcji tutaj.

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama