Zaloguj się | Rejestracja

Przebudowa ul. Malinowej w Wołczkowie

środa, 19 lutego 2020 r., godz. 20:13  |  Wersja do druku

Trwają prace projektowe związane z przebudową ulicy Malinowej w Wołczkowie, wraz z pełną infrastrukturą podziemną i naziemną. Dokumentacja ma być gotowa do października. Prace budowlane powinny się rozpocząć w przyszłym roku.Przygotowywana jest dokumentacja projektowa budowy ulicy Malinowej w Wołczkowie, wraz z pełną infrastrukturą podziemną, naziemną, likwidacją wszelkich kolizji, uwzględniając odwodnienie i zjazdy na posesje mieszkańców.

Ulicę zaprojektowano z uwzględnieniem optymalnego wykorzystania pasa drogowego, biorąc pod uwagę zminimalizowanie wystąpienia kolizji z istniejącą infrastrukturą. Projektant przewidział rozbiórkę istniejącej nawierzchni z płyt i ułożenie nowej bitumicznej warstwy o szerokości 6 m, na odcinku od ulicy Słonecznej do Leśnych Jagód. Projekt uwzględnia też chodnik z kostki betonowej po jednej stronie drogi.

W ramach inwestycji wykonane zostaną też m.in.: kanalizacja deszczowa, brakujące odcinki sieci wodociągowej i sanitarnej, przebudowa sieci elektrycznych, telekomunikacyjnych i gazowych.

Zaproponowano wyniesione skrzyżowania z drogami gminnymi w postaci wysp spowalniających z kostki betonowej dla uspokojenia ruchu i zapewnienia większego bezpieczeństwa.

Wykonawcą dokumentacji jest BPD - Biuro Projektów Drogowych. Koszt wykonania projektu to 137 tys. zł. Dokumentacja ma być gotowa do 30 października 2020 r.

Gmina Dobra zabezpieczyła 3,6 mln złotych na realizację całej inwestycji.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Ulica Malinowa w Wołczkowie:
Przebudowa ul. Malinowej w Wołczkowie:


Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama