Zaloguj się | Rejestracja

Budowa chodnika z Grzepnicy do Dobrej

czwartek, 23 stycznia 2020 r., godz. 19:03  |  Wersja do druku

Do końca maja zakończy się budowa ostatniego odcinka chodnika z Dobrej do Grzepnicy. Tym samym będzie już można bezpiecznie przejść z jednej miejscowości do drugiej. Ostatni odcinek chodnika o długości ok. 1 km wykonany będzie z kostki betonowej wraz z niezbędnymi zjazdami do przyległych nieruchomości.W zeszłym roku rozpoczęły się prace związane z budową ostatniego odcinka chodnika między miejscowościami Dobra a Grzepnicą. Chodnik budowany jest od przystanku autobusowego Dobra Oliwkowa do istniejącego już ciągu pieszego w Grzepnicy, wzdłuż drogi powiatowej nr 3911Z Dobra - Bartoszewo. Chodnik o szerokości 1,5-2 m i długości ok. 1 km wykonany będzie z kostki betonowej wraz z niezbędnymi zjazdami do przyległych nieruchomości.

Prace budowlane wykonuje DROGAN Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Inżynieryjnych ze Szczecina.

Budowa chodnika wymaga wycinki drzew, które w niewielkiej części kolidują z inwestycją. Projektant wykonał już inwentaryzację zieleni, na podstawie której złożono wniosek do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, która jest na etapie wydawania opinii w tej sprawie. Wykonano też projekt nasadzeń zastępczych oraz aktualizację dokumentacji projektowej. Decyzja w tej sprawie powinna zostać wydana w lutym i po uzyskaniu pozwolenia wykonawca dokończy inwestycję.

Termin zakończenia prac to 30 maja 2020 roku. Inwestycja znacznie poprawi bezpieczeństwo na drodze z Dobrej do Grzepnicy.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Budowa chodnika z Grzepnicy do Dobrej:
Budowa chodnika Dobra - Grzepnica:


Instrukcja: w celu przesunięcia mapy kliknij na interesujący Ciebie obszar i poruszaj myszką. Powiększ mapę klikając "+" i analogicznie pomniejsz mapę przez "-".

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama