Zaloguj się | Rejestracja

Teren rekreacyjny w Lubieszynie

środa, 15 stycznia 2020 r., godz. 18:00  |  Wersja do druku

Jest już wstępna koncepcja zagospodarowania boiska w Lubieszynie. Wizualizacje biura architektonicznego MD Polska przedstawiła Radna Gminy Dobra Katarzyna Marks. Koncepcja zakłada budowę boiska wielofunkcyjnego, ścieżek zdrowia oraz pumptracka."Wstępną koncepcję na zagospodarowanie lubieszyńskiego boiska wypracowaliśmy poprzez szereg spotkań wspólnie z Panią Wójt Gminy Dobra, Radą Sołecką i Sołtysem Dołuj oraz Radą Sołecką i Sołtyską Wąwelnicy. To super rozwiązanie dla co najmniej czterech sąsiednich miejscowości" - mówi Radna Gminy Dobra Katarzyna Marks.

Koncepcja zakłada budowę boiska wielofunkcyjnego do gry w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę i tenisa ziemnego. Planowane są nasadzenia, budowa ścieżek zdrowia oraz toru rowerowo-rolkowo-deskorolkowego typu pumptrack. Zapętlony tor składać się będzie z "garbów", profilowanych zakrętów, "band" i tzw. "hopek". Tor umożliwiający jazdę w obu kierunkach będzie mógł być wykorzystywany przez rowerzystów, osoby na deskorolkach i rolkach, longboardach i hulajnogach.

Autorem koncepcji zagospodarowania boiska w Lubieszynie jest biuro architektoniczne MD Polska.

Gmina Dobra zaplanowała w budżecie na 2020 rok kwotę 150 tys. zł na inwestycję i łącznie 1,35 mln złotych w wieloletnim planie finansowym.

Źródło: Biuro architektoniczne MD Polska

Koncepcja zagospodarowania boiska w Lubieszynie:

Zobacz artykuły powiązane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama