Zaloguj się | Rejestracja

Rusza przebudowa ul. Spółdzielców w Mierzynie

poniedziałek, 30 grudnia 2019 r., godz. 10:44  |  Wersja do druku

Rozpoczyna się przebudowa ul. Spółdzielców w Mierzynie. Przed świętami przekazano wykonawcy plac budowy. Droga zostanie poszerzona i zmodernizowana na odcinku od ul. Weleckiej do miejsca, gdzie zakończyła się przebudowa w 2016 roku. Inwestycja zakłada też przebudowę skrzyżowania z drogą krajową nr 10.We wrześniu 2019 r. Wójt Gminy Dobra Teresa Dera podpisała umowę z Wojewodą Zachodniopomorskim Tomaszem Hincem dotyczącą dofinansowania przebudowy ulicy Spółdzielców w Mierzynie. W ramach umowy gmina otrzyma 1,2 mln złotych z Funduszu Dróg Samorządowych na realizację inwestycji. Kwota ta stanowi 50% kosztów modernizacji drogi.

Droga zostanie zmodernizowana na odcinku od ul. Weleckiej do miejsca, gdzie zakończyła się przebudowa w 2016 roku. Inwestycja zakłada przebudowę skrzyżowania z drogą krajową nr 10, poszerzenie ulicy do 6 m, wykonanie odwodnienia drogi, nowej nawierzchni, wybudowanie z dwóch stron chodników o szerokości 2 m oraz nowego oświetlenia drogi. Przebudowana zostanie też kolidująca infrastruktura techniczna znajdująca się w pasie drogi.

Przetarg na realizację inwestycji wygrała firma Strabag Sp. z o.o. 20 grudnia 2019 r. przekazano wykonawcy plac budowy.

"Ze względu na duże nagromadzenie sieci w pasie drogowym oraz wzmożony ruch samochodowy i pieszych realizacja tego zadania będzie bardzo trudna. Wykonywanie prac będzie się wiązało z utrudnieniami w ruchu pieszych i pojazdów, za które z góry przepraszamy" - informuje Urząd Gminy Dobra.

Termin zakończenia inwestycji to 30 września 2020 r.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama