Zaloguj się | Rejestracja

VI Inwazja Morsujących Mikołajów w Świnoujściu

poniedziałek, 09 grudnia 2019 r., godz. 19:43  |  Wersja do druku

W sobotę, 7 grudnia odbyła się VI Inwazja Morsujących Mikołajów w Świnoujściu. W imprezie wzięli udział amatorzy lodowatych kąpieli z całego województwa zachodniopomorskiego. Gminę Dobra reprezentowała grupa morsów z LZS Dobra.W sobotę, 7 grudnia na plaży w Świnoujściu pojawiło się mnóstwo Mikołajów spragnionych zimnej kąpieli. Była to już szósta edycja Inwazji Morsujących Mikołajów.

Zanim uczestnicy zlotu zanurzyli się w lodowatej wodzie Morza Bałtyckiego, odbyła się uroczysta parada oraz wybory Miss i Mistera Morsujących Mikołajów. Po rozgrzewających ćwiczeniach prowadzonych przez instruktorów fitness, organizatorzy zaprosili wszystkich do wspólnej kąpieli. Paradę oraz kąpiel dzielnych morsów oglądali mieszkańcy i turyści.

"Jadąc na coroczny zlot Mikołajów każdy mors czuje, jak wielka siła drzemie w tej imprezie. Wyglądało to tak dostojnie i kolorowo, wzbudziło uznanie wszystkich osób, które nam kibicowały. Uśmiechający się wczasowicze i miejscowi spacerowicze czuli radość, że to właśnie w ich mieście dzieje się coś takiego. Każdy mors uczestniczący w tej imprezie, czuł, że jest wyjątkowy. Pogoda tego dnia też sprzyjała całej sprawie. Podczas parady i kąpieli nie spadła ani jedna kropla z gęstych ołowianych chmur, bo niebo też nie widziało tego dnia tylu wesołych dusz w jednym miejscu. W południe nad plażą pełną Mikołajów zaświeciło słonko. Woda w morzu miała aż 4 stopnie ciepła. Brawo my" - podsumował inwazję Przewodniczący Koła LZS Dobra Cezary Magda.

Patronem VI Inwazji Morsujących Mikołajów był Prezydent Miasta Świnoujście.

Źródło: LZS Dobra

VI Inwazja Morsujących Mikołajów w Świnoujściu :


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama