Zaloguj się | Rejestracja

Protest w sprawie ul. Górnej w Bezrzeczu

wtorek, 03 grudnia 2019 r., godz. 17:04  |  Wersja do druku

14 grudnia mieszkańcy Bezrzecza będą protestować w sprawie braku remontu drogi powiatowej przebiegającej przez miejscowość. "W związku z katastrofalnym stanem ulic Górnej i Koralowej zmuszeni jesteśmy wyjść na ulicę i pokazać swoje niezadowolenie" - piszą mieszkańcy.W listopadzie przedstawiciele mieszkańców Bezrzecza wybrali się na sesję Rady Powiatu Polickiego, gdzie złożyli wniosek mieszkańców w sprawie remontu drogi powiatowej nr 3916Z, w skład której wchodzi ulica Koralowa i ulica Górna.

"W związku z katastrofalnym stanem ulic Górnej i Koralowej w Bezrzeczu, gm. Dobra (Szczecińska) znajdujących się w ciągu drogi powiatowej 3916Z, MY-MIESZKAŃCY zmuszeni jesteśmy wyjść na ulicę i pokazać swoje niezadowolenie. Chcemy by władze Powiatu Police potraktowali nas poważnie, chcemy nowej i bezpiecznej drogi do domów, szkół i pracy" - pisze inicjatorka protestu Katarzyna Ciurzyńska.

Projekt przebudowy ulic Górnej i Koralowej jest gotowy - powstał przy ścisłej współpracy Powiatu Polickiego i Gminy Dobra, która udzieliła wsparcia finansowego na jego opracowanie. Wójt Gminy Dobra zadeklarowała też w 2018 roku, że gmina wesprze finansowo powiat przy realizacji tej inwestycji, podobnie jak to zrobiła przy przebudowie ul. Granicznej w Dobrej i Długiej w Mierzynie. Jednak Starostwo Powiatowe w Policach nie ma obecnie w budżecie środków finansowych na gruntowną modernizację obu ulic - wstępnie przewidziana jest ona w 2023 roku, co oburzyło mieszkańców Bezrzecza.

Protest w sprawie braku remontu drogi powiatowej odbędzie się 14 grudnia w godz. 12-13.

"Nikomu nie chcemy robić na złość, przecież sami jesteśmy mieszkańcami tej miejscowości. Zapraszamy też wszystkich użytkowników tej drogi do udziału w proteście, nie tylko mieszkańców Bezrzecza. Nie będziemy palić opon, ani blokować drogi chcemy pokazać jedynie, że mamy dosyć mydlenia oczu i chcemy poważnego traktowania" - wyjaśnia Katarzyna Ciurzyńska.

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama