Zaloguj się | Rejestracja

Oświadczenie radnego Pawła Malinowskiego

piątek, 29 listopada 2019 r., godz. 18:05  |  Wersja do druku

Publikujemy treść oświadczenia radnego Pawła Malinowskiego związane z pismem wystosowanym przez Wojewodę Zachodniopomorskiego, które dotyczy postępowania wyjaśniającego odnoszącego się do wspomnianego radnego.Oświadczenie

W dniu 13 listopada 2019 roku do Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie wpłynął anonim, w którym sformułowano wobec mnie zarzuty naruszenia ustawy o samorządzie gminnym, zgodnie z którą „radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której radny uzyskał mandat, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności” (art. 24f ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym).

Sankcją za naruszenie ustawowego zakazu łączenia funkcji lub działalności jest wygaśnięcie mandatu radnego. Wygaśnięcie mandatu radnego stwierdza rada w drodze uchwały, w terminie miesiąca od dnia wystąpienia przyczyny wygaśnięcia mandatu.

Wydział Prawny Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie informuje, że z treści nadesłanego do Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie anonimu wynika (załączam anonim), że jestem prezesem Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus, która prowadzi działalność gospodarczą z wykorzystaniem mienia Gminy Dobra ponieważ Fundacja otrzymuje od Gminy Dobra dotacje, a nadto imprezy organizowane przez Fundację odbywają się na terenach stanowiących własność Gminy Dobra.

Wobec powyższego oświadczam, że Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus nigdy nie prowadziła działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia Gminy Dobra. Równie absurdalny jest zarzut, że imprezy organizowane przez Fundację odbywają się na terenach stanowiących własność Gminy. Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus otrzymała w tym roku dotację na organizację III Mierzyńskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego, ale zgodnie z obowiązującymi przepisami dotacja nie jest i nie może być działalnością gospodarczą. Z przepisów jednoznacznie wynika, że dotacja finansuje działalność statutową nieodpłatną organizacji pozarządowej. Za środki otrzymane z dotacji Fundacja zakupiła medale oraz nagrody w konkursach dla uczestników III Mierzyńskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Fundacja dotację rozliczyła i wykorzystała środki z dotacji zgodnie ich przeznaczeniem (zakup medali oraz nagród). Udział w III Mierzyńskim Rajdzie Rowerowym był bezpłatny i podczas rajdu nie pobierano żadnych opłat. Na zakończenie przejazdu odbył się festyn na terenie Centrum Handlowego Ster, gdzie również nie pobierano żadnych opłat od uczestników. W festynie obok wolontariuszy Fundacji wzięli udział policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, którzy prowadzili szkolenia z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Działalność Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus opiera się w 100 % na zasadach wolontariatu. I ta zasada dotyczy zarówno Zarządu Fundacji jak i Rady Programowej Fundacji oraz wolontariuszy organizujących rajdy, szkolenia czy inne wydarzenia. Jako Prezes Zarządu Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus nie pobieram i nie pobierałem żadnego wynagrodzenia co można sprawdzić w moim oświadczeniu majątkowym gdzie zgodnie z obwiązującymi przepisami informuję, że zarządzam działalnością gospodarczą Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus wspólnie z innymi członkami zarządu tej organizacji pozarządowej i informuję, że z tego tytułu osiągnąłem dochód w wysokości 0 zł.

Paradoksem tej sytuacji jest fakt, że postępowanie wyjaśniające będzie prowadzić Rada Gminy Dobra, która w formie uchwały przedstawi swoje stanowisko. Zgodnie z art. 383 § 2 ustawy Kodeks wyborczy wygaśnięcie mandatu radnego stwierdza rada w drodze uchwały. Mam świadomość, że będąc radnym opozycyjnym, nawet udowadniając absurdalność postawionych mi zarzutów, nie mogę być pewny jaką decyzję wobec mnie podejmą radni z KWW Teresy Dery i czy na grudniowej sesji Rady Gminy Dobra nie zostanie podjęta uchwała o wygaszeniu mojego mandatu. Na IX sesji Rady Gminy Dobra usłyszałem z ust radcy prawnego, który obsługuje Gminę Dobra - Pani Małgorzaty Jurgiel słowa: „Bo proszę Pana nie dorasta mi Pan do pięt, jeżeli chodzi o wiedzę” (cytat z protokołu sesji) co jeszcze bardziej wzbudza mój niepokój o bezstronność postępowania.

Anonim został podpisany "sąsiedzi, oburzeni mieszkańcy miejscowości Mierzyn". Z całą stanowczością podkreślam, że nie wierzę, że anonim napisali "sąsiedzi, oburzeni mieszkańcy miejscowości Mierzyn", bo nigdy nie spotkałem się z ani jednym złym słowem ze strony mieszkańców Mierzyna przy mojej pracy społecznej na rzecz naszej lokalnej społeczności. A wręcz przeciwnie, bo po ujawnieniu treści anonimu otrzymałem wiele wyrazów wsparcia od mieszkańców Mierzyna oraz innych miejscowości Gminy Dobra, za które bardzo dziękuję.

Paweł Malinowski

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama