Zaloguj się | Rejestracja

Debata społeczna dla seniorów w Bezrzeczu

piątek, 22 listopada 2019 r., godz. 14:02  |  Wersja do druku

W środę, 4 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Bezrzeczu odbędzie się debata społeczna, której tematem będzie bezpieczeństwo seniorów. Policjanci przedstawią metody działania oszustów, którzy podszywają się pod pracowników banków, policjantów, prokuratorów lub kurierów.Schemat postępowania oszustów jest zazwyczaj podobny. Wykorzystują oni ufność seniorów oraz autorytet osób, pod które się podszywają. Często informują o tym, że oszczędności w banku lub kosztowności zgromadzone w domu są zagrożone. Gotówkę i wartościowe rzeczy każą spakować i pozostawić w umówionym miejscu lub wyrzucić przez okno. Wszystkie polecenia mają doprowadzić do złapania rzekomych przestępców.

Jednakże w rzeczywistości jest to jedynie mistyfikacja, mająca na celu pozbawienie seniorów oszczędności ich życia. Jak się zatem zachować, gdy pewnego dnia do nas zadzwoni telefon, a głos w słuchawce będzie nalegał, by pozbyć się z domu wszystkich pieniędzy? Przede wszystkim należy odłożyć słuchawkę, nie kontynuować rozmowy z oszustem, skontaktować się z Policją lub rodziną.

Więcej szczegółów i sposobów radzenia sobie w sytuacjach niebezpiecznych, policjanci przekażą podczas debaty społecznej, która odbędzie się w środę, 4 grudnia o godz. 17:30 w Publicznej Szkole Podstawowej w Bezrzeczu przy ul. Górnej 3. Policjanci będą też przestrzegać przed lekkomyślnym podpisywaniem umów z dostawcami energii, domokrążcami oferującymi obniżenie rachunków za telefon, bądź kupowaniu cudownie uzdrawiających urządzeń kosztujących majątek.

Celem debaty jest upowszechnienie wiedzy na temat metod działania oszustów, podniesienie świadomości osób starszych i budowanie świadomości na temat współczesnych zagrożeń.

Organizatorem spotkania jest Komisariat Policji w Mierzynie.

Źródło: Komisariat Policji w Mierzynie

Koncert Matteo Mazzucca w Wołczkowie - plakat:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama